CIA má nový branding, ktorý rozvíril internety

Spravodajská služba USA prišla s novou identitou, ktorá mnohým pripomína všetko možné, len nie CIA.

Cieľom rebrandingu je (ako inak) zlepšiť imidž agentúry a pritiahnuť nových kandidátov, ktorý budú viac diverzifikovaní. Nové čiernobiele logo kombinuje pôvodnú pečať s výraznou typografiou názvu Central Intelligence Agency.

Náborový web pracuje s podobne výraznou typografiou a kontrastom čiernej a bielej a táto vizualita sa prelína aj do komunikácie na sociálnych sieťach.

Plné logo po novom: zjednodušená pečať s názvom v novej typografii

Pečať vs. nová skratka

V snahe zaujať pestrú paletu uchádzačov s nižším vekovým priemerom však CIA trochu príliš šliapla na plyn. Výsledkom je identita, ktorá evokuje dojem mileniálskeho brandu, reklamnej agentúry či módnej značky.

Prístup k vizualite navyše nesrší originalitou a je výrazne trendový, čo takisto neladí s vládnou inštitúciou. Tou CIA bude, akokoľvek veľmi cool sa bude snažiť vyzerať a práve v tom vzniká konflikt a zvláštny výsledný efekt.

Samozrejme, reakcie neostali dlho pozadu. Nová vizualita CIA už stihla evokovať pop-up shop Urban Outfitters, technopárty, identitu pre festival modulárnych syntetizátorov, Boiler Room set a podobne.

Čo pripomína vám?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Revolúcia zvaná Illustrator

V pracovnom prostredí Illustratoru trávite (takmer) každý deň. Viete ale aj niečo z histórie najlepšieho programu na tvorbu a spracovanie…
pokračovanie článku

ExtraBold – viac ako kniha

ExtraBold je kniha, ktorá predstavuje práce španielského dizajnérskeho štúdia Serial Cut. Okrem obsahu čitateľa zaujme aj použitá technológia Augmented Reality.
pokračovanie článku

Hľadá sa Digital Art director

Plávaš už dlhšie vo vodách art direction, si schopný potiahnuť ľudí v tíme a tvoje prvé slovo bolo wireframe? Poď…
pokračovanie článku

Nový Cintiq 13HD prichádza

A je tu celkom nový Cintiq 13HD od Wacomu, ktorý bol uvedený tento týždeň.