GRÉTA: Detská knižka o veľrybe, ktorá potrebuje podporu

Skvelý projekt vo forme ilustrovanej knižky pre deti, ktorá rozpráva príbeh o podmorskej speváčke, veľrybe Gréte. Zo dňa na deň stratí hlas a nikto nevie prečo. Až v podmorskej ambulancii zvieratká zistia, že choroby spôsobujú odpadky, ktoré do mora nepatria.

Autorom knižky je malé vydavateľstvo Egreš, ktorému záleží na životnom prostredí. Snažia sa viesť deti k láske a úcte k prírode, a to pozitívnym spôsobom. Aby však mohli knihu vydať, potrebuju vašu pomoc! Všetky knihy si totiž vydávajú samy, bez väčšieho finančného zázemia.

Ak tento projekt podporíte, získate nielen knižku, ale aj rôzne užitočné darčeky. Keďže sú plasty škodlivé voči životnému prostrediu, získať môžete sklenené fľašky Drinkit, zabalené v neopréne, aby sa nerozbili. Fľašky sú kompletne vyrobené v Českej republike.

Ďalším darčekom je plátená taška z pevnej keprovej bavlny vyrobenej na Slovensku. Je ušitá v chránenej dielni v Liptovskom Hrádku a ručne potlačená sieťotlačou.

Záver knihy tvorí sumár o tom, ako pomôcť morským zvieratkám: je dobré si nosiť vlastnú fľašku namiesto plastových fliaš, zbierať odpadky, recyklovať a podobne. Okrem toho na konci nájdete aj atlas vybraných druhov veľrýb.

Podporte tento skvelý projekt – potešíte tým svoje deti a spravíte niečo dobré pre planétu, kde budú vyrastať. Maličkosti totiž robia svet krajším. Projekt môžete podporiť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inšpirácia: Pôsobivé dizajny vizitiek

Spôsobov ako môžu vyzerať je mnoho. Nejde pritom iba o formát ale aj celkové vizuálne spracovanie. Skrátka, vizitky predstavujú…