Filmový festival Sundance má novú identitu

Projekt ukazuje, že aj malé štúdio vie realizovať zadanie pre veľkú značku.

Čítajte e-maily

Projekt začal vcelku netypicky a úsmevne. Počas bežného pracovného dňa pristál v inboxe štúdia mail s ponukou spolupráce na vizuále festivalu. Dizajnéri ho pôvodne pokladali za fake, kým si nepozreli odosielateľa – bol ním známy creative director Sundance. Dvojčlenné Studio Lowrie (Mike White a Callin Mackintosh) sa teda pustilo do práce a pripravila podľa zadania 3 cesty.

Mike a Callin sa pri prezentácii rozhodli ísť v tejto favorizovanej ceste ďalej už v prezentácii, keď namiesto zadania “navrhnúť 4 až 5 aplikácií pre každú z 3 ciest”, vytvorili približne štyri desiatky ukážok toho, ako by nimi prerefované riešenie mohlo vyzerať. A vyzerá to tak, že sa oplatilo, pretože práve tento koncept klienta oslovil najviac.

Výrazne minimalistické alebo minimalisticky výrazné?

Festival nie je exkluzívnou akciou pre vyvolených, ale otvára svoje brány každému návštevníkovi, ktorí sa rozhodne kúpiť si lístok a pricestovať. Sundance chce byť miestom, kde a ľudia stretnú a zdieľajú radosť z kvalitnej tvorby. Túto myšlienku spojenia a oslavy chceli dizajnéri komunikovať aj svojím návrhom.

Ten je úderne stručný pokiaľ ide o výrazové prostriedky. Postavený na typografii, ktorú rovnocene dopĺňa viacero symbolov. Tie vyjadrujú rôzne veci – svetelný lúč z projektoru, reakcia ľudského oka na svetlo a samozrejme, Slnko.

zdroj: It’s Nice That

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inšpirácia: ručne vyhotovené obaly na CD

Monique Recknagel sa živí hudbou. A to nielen ako muzikantka. Pre nezávislé berlínske vydavateľstvo Sonic Pieces, orientujúce sa na…
pokračovanie článku

105 Photoshop akcií za 12 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na set duotone a double exposure efektov pre Photoshop, s ktorými dokážete ľubovoľnú fotografiu jednoducho premeniť…
pokračovanie článku

POCTIVO sieťotlačový workshop

Minulú sobotu v priestoroch Connect-u bratislavskej Cvernovky usporiadal milovník seriálov z 90. rokov Jakub Ptačin prvý zo série plánovaných workshopov pod značkou POCTIVO.