cover 23 580x387 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

Hráčska streamovacia služba predstavila novú identitu, ktorej dominuje staronové logo, fialová aj hravé elementy.

Na tvorbe nového vizuálu Twitch spolupracoval s dizajnérmi z COLLINS, ktorí identitu navrhli v spolu s interným dizajnérskym oddelením platformy.

Logo, ako základný kameň identity, ostalo prakticky nezmenené. Je to krok, ktorý dáva zmysel s ohľadom na jeho unikátny vzhľad. Výrazne hranaté písmo, s ostrým tieňovaním akoby vyskočilo z 8bitu a už na prvý pohľad vytvára asociácie s hernou sférou. Na svojho predchodcu nadväzuje formou, ale vylepšuje detaily. Písmená sú výraznejšie, skosené hrany logicky umiestnené.

oldnew 1 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

Staré vs. nové

 

Ďalšou ikonickou záležitosťou bola farebnosťou, ktorá sa niesla vo fialovej. Na ňu nadväzuje nová paleta, ktorá okrem nej prichádza s ďalšími odtieňmi a tie zároveň spája a kombinuje formou gradientov.

body1 5 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

body3 7 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchubody4 6 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

Pri rozvíjaní komunikácie hrajú prím výrazne grafické prvky, foto (aj vo forme koláží) a typografia. Výsledný dojem je hravý a súčasný aj napriek retro štylizácii samotného loga. Alebo možno aj vďaka nemu.

body6 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

Keď je reč o typografii, za zmienku stojí aj fakt, že písmo, ktoré po novom Twitch bude používať je Roobert od českého typografa Martina VáchuDisplaay Type.

body2 8 - Twitch rebranduje s písmom od Martina Váchu

  • Pozretí651

pridaj komentár