Efekt z minulosti

Má tento efekt ešte miesto v sučasnej grafike? O koľko rokov v čase ste sa vrátili vy pri pohľade naň? Alebo to je len nejaké zle pochopené retro?

7 comments
  1. Embossovanie a Bevel nie sú “retro” efekty a podľa mňa nikdy ani nebudú. Vždy ide o to ako sú použité. Tak ako sa koleso adaptovalo zo záprahu na auto tak sa aj nástroje a “efekty” používané v tlači adaptovali dobe.
    Letterpress vytvára nádherné veci a nikdy úplne nezanikne. Na druhej strane imitovanie efektu v digitálnom mene spravilo tomu zlé meno, a to hlavne z dôvodu že sa embossovanie používalo tam kde nemalo čo hľadať a navyše v lacnej forme.

  2. Je to sice efekt z minulosti ale jeho citlive pouzitie moze byt plusom ci uz v printovej alebo webovej grafike. Jeho nevyhodou resp. to preco ho ludia nemaju radi je jeho pouzivanie s random nastavenim. Ked to vie grafik citlivo nastavit tak nevidim problem s jeho pouzitim v sucasnosti/buducnosti.

  3. Ahojte, súhlasím s ostatnými, nie je to efekt z minulosti, dá sa veľmi dobre používať, ale závisí od toho aká grafika to je, ako citlivo je efekt nastavený. Tak ako aj pri iných efektoch sa to dá aj dodrbať a súhlasím, že tento efekt vie vyzerať naozaj zle, keď sa nenastaví správne. Ja ho používam a podľa mňa je super :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Verb

zľava 80%, od 0€, rodina 72 rezov za 28,40€
pokračovanie článku

Světové písmo Avenir Next World staví na odkazu Adriana Frutigera

Avenir je velmi oblíbeným geometrickým bezpatkovým písmem, ba dokonce patří k těm nejslavnějším na světě. Původně navržený Adrianem Frutigerem v roce 1988, znovu vzkříšen v roce 2002 švýcarským designérem písma Akirem Kobayashim. O dvě desetiletí později, pět let po Frutigerově smrti, vydal Kobaysashi svou nejnovější aktualizace Avenir Next World.