Dokonalá pocta starej typografii

Dnes vám ponúkame ukážku práce, ktorá sa len tak nevidí. Prepracovanosť a detaily, ktoré obsahuje Imaginarium od Antona Burmistrova doslova vyrážajú dych. Zároveň jeho práca vzdáva hold ručne tvoreným písmam devätnásteho storočia a treba povedať, že majstrovstvu vtedajších typografov hanbu nespraví.

Pri pohľade na množstvo jednotlivých prvkov, z ktorých je vizuál zložený, človeku napadne, že to musí byť osobný projekt autora. Práve tie zvyknú byť často miestom, kde dizajnér naplno predvedie, čo vie, zčasti aj preto, že tvorí niečo svojmu srdcu blízke. V tomto prípade však ide o prácu pre klienta.

9eab8bdca7f348da54d7566a03654288

Služby talentovaného tvorcu operujúceho z Londýna si objednal kreatívny priestor, ktorý nesie názov Imaginarium. Antonov návrh by sa mal objaviť na jeho predných presklených dverách. A čo vraví na svoju prácu samotný autor?

Pôvodne sme chceli k práci prizvať umelca, ktorý by vytvoril to písmo ručne. Nakoniec sme skončili pri mojom dizajne vytlačenom na priesvitnej fólii, ktorú sme umiestnili na dvere, čo mi umožnilo pridať viacero detailov. 

Pozrite si pracovný proces od prvotných nákresov po hotovú vec:

8731c961e3005495dcd0bc870c102727

bb8ebd0e5966c573be5b662236aeb335

2c4fa6a8a480eae301aabb68f576f5b6

transfer_v.1.5-black

Venovať sa podobne rozsiahlym projektom je náročne. Vyžaduje to veľa času, ale i trpezlivosti. Zaujímavé na celej veci je i fakt, že Burmistrov nevidel predtým sám seba ako dizajnéra na plný úväzok. Pôvodne síce študoval umeleckú školu, no neskôr zistil, že to nie je práca, ktorá by ho mohla aj živiť. Tak sa pridal k armáde. Teraz však vidí veci opäť inak a možno si nakoniec popri státí na stráži bude dávať dokopy portfólio. Určite by sme ho radi videli. Zatiaľ nám však musí stačiť aj jeho Behance.

zdroj: visualnews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Písmo inšpirované banánovou šupkou

Je to presne päťdesiat rokov, čo začala spoločnosť Chiquita ako prvá lepiť na banány 2,7 centimetrové označenia. Modro-žltá…