Dobrú chuť I. – podarené vizuálne identity reštaurácií

Vytváranie korporátnej identity pre podniky angažujúce sa v oblasti gastronómie patrí k tým rozsiahlejším projektom. Komplexnosť, ktorá spočíva v mnohých formách a obsahoch, kladie na tvorcu vysoké nároky. Spojiť funkčne kreatívny a príťažlivý dizajn s potrebnými informácii. Pozrite sa na niekoľko príkladov, kedy sa to podarilo.

Masala Darbar

c03c6214d898de42dc6c8f13cd9487fb

Práca, ktorá na prvý pohľad púta pozornosť svojím dvojfarebným spracovaním, bola vytvorená Jekinom Galom. Indický Café & Restaurant je podnikom s dlhou tradíciou, preto bolo dôležité, aby v zákazníkoch zostal po návšteve nezabudnuteľný dojem. Aj vďaka tomuto vizuálnemu konceptu. Zároveň bolo dôležité vyhnúť sa stereotypom, ktoré sa spájajú s indickou kuchyňou a pikantnými jedlami. Autor pre portál Creative Bloq povedal:

Stratégiou teda bolo, aby reštaurácia pôsobila moderným a príjemným dojmom na všetkých zákazníkov. Zvolené písmo je Cheap Pine, výsledok výskumu tradičných písiem s moderným vzhľadom, ktoré odráža charakter Masala Darbar a jej tradície.

2279d507a51f5fa5a7e264dd979ac475

Kompletný proces prípravy identity nájdete na autorovom Behance.

 

Epic Smokehouse

square_EPIC_sq_02

Názov v tomto prípade hovorí za všetko. Podnik z amerického Arlingtonu, ktorý sa nachádza vo Virginii, sa špecializuje na barbeque. Vo veľkom.

Hlavným cieľom, ktorý mala nová identita komunikovať bolo pritom spojenie kvalitnej ponuky jedál a nápojov s prijateľnými cenami. Túto ideu prenieslo do reálneho výstupu štúdio z New Yorku, ktoré si hovorí Rock3rs. Pre steakhouse dodali kompletný branding, menu, webstránku a mnoho ďalších doplnkových prvkov. Ide pritom o relatívne nové a malé štúdio, ktorí si však s touto epickou úlohou poradilo celkom zdatne. Čo myslíte vy?

 

El Montero

2-b

Mexické Anagrama je štúdiom, ktoré má za sebou množstvo projektov. Viacero z nich je práve identita pre klientov zaoberajúcich sa jedlom či pitím. Pre El Montero vytvorili kompletnú identitu, vrátane obalov pre darčekové sety, dizajn interiéru prevádzku, či printy a mnoho iných.

Výrazná mriežka a jemné ilustrácie vytvárajú pekný kontrast. Ak sa vám ich koncept páči, pozrite si viac prác od Anagramy.

9-b

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Flat UI Kit zadarmo

Flat UI Kit vo formáte PSD na stiahnutie zadarmo.
pokračovanie článku

Medium mení logo. Opäť

Platforma prichádza s tretím redizajnom za obdobie posledných päť rokov. Ten najnovší má na svedomí štúdio COLLINS.