Dobrú chuť I. – podarené vizuálne identity reštaurácií

Vytváranie korporátnej identity pre podniky angažujúce sa v oblasti gastronómie patrí k tým rozsiahlejším projektom. Komplexnosť, ktorá spočíva v mnohých formách a obsahoch, kladie na tvorcu vysoké nároky. Spojiť funkčne kreatívny a príťažlivý dizajn s potrebnými informácii. Pozrite sa na niekoľko príkladov, kedy sa to podarilo.

Masala Darbar

c03c6214d898de42dc6c8f13cd9487fb

Práca, ktorá na prvý pohľad púta pozornosť svojím dvojfarebným spracovaním, bola vytvorená Jekinom Galom. Indický Café & Restaurant je podnikom s dlhou tradíciou, preto bolo dôležité, aby v zákazníkoch zostal po návšteve nezabudnuteľný dojem. Aj vďaka tomuto vizuálnemu konceptu. Zároveň bolo dôležité vyhnúť sa stereotypom, ktoré sa spájajú s indickou kuchyňou a pikantnými jedlami. Autor pre portál Creative Bloq povedal:

Stratégiou teda bolo, aby reštaurácia pôsobila moderným a príjemným dojmom na všetkých zákazníkov. Zvolené písmo je Cheap Pine, výsledok výskumu tradičných písiem s moderným vzhľadom, ktoré odráža charakter Masala Darbar a jej tradície.

2279d507a51f5fa5a7e264dd979ac475

Kompletný proces prípravy identity nájdete na autorovom Behance.

 

Epic Smokehouse

square_EPIC_sq_02

Názov v tomto prípade hovorí za všetko. Podnik z amerického Arlingtonu, ktorý sa nachádza vo Virginii, sa špecializuje na barbeque. Vo veľkom.

Hlavným cieľom, ktorý mala nová identita komunikovať bolo pritom spojenie kvalitnej ponuky jedál a nápojov s prijateľnými cenami. Túto ideu prenieslo do reálneho výstupu štúdio z New Yorku, ktoré si hovorí Rock3rs. Pre steakhouse dodali kompletný branding, menu, webstránku a mnoho ďalších doplnkových prvkov. Ide pritom o relatívne nové a malé štúdio, ktorí si však s touto epickou úlohou poradilo celkom zdatne. Čo myslíte vy?

 

El Montero

2-b

Mexické Anagrama je štúdiom, ktoré má za sebou množstvo projektov. Viacero z nich je práve identita pre klientov zaoberajúcich sa jedlom či pitím. Pre El Montero vytvorili kompletnú identitu, vrátane obalov pre darčekové sety, dizajn interiéru prevádzku, či printy a mnoho iných.

Výrazná mriežka a jemné ilustrácie vytvárajú pekný kontrast. Ak sa vám ich koncept páči, pozrite si viac prác od Anagramy.

9-b

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kvalitné fotky jedál zadarmo!

Nájsť dobre vyzerajúce stock fotografie môže byť celkom tvrdý oriešok. Ak ale hľadáte prvotriedne zábery jedál od výmyslu sveta, možno máme pre vás riešenie. Foodiesfeed.
pokračovanie článku

Absolut fľaše v PANTONE odtieňoch

Ako by asi vyzeralo spojenie PANTONE a Absolut? Odpoveď na túto otázku vám môže dať projekt grafického dizajnéra, ktorý…