Pochodeň a kruhy – nové logo Svetovej asociácie olympionikov

Olympiáda je pomaly za nami. Okrem mnohých športových podujatí a výkonov športovcov sme však v Soči mohli sledovať odhalenie novej identity Svetovej asociácie olympionikov.

Oficiálna tlačová správa hovorí, že nová tvár organizácie má odrážať všetko, čo sa jej podarilo dosiahnuť v posledných dvoch rokoch. Jej cieľom je revitalizovať podobu medzinárodnej asociácie a dať je nový zmysel.

World Olympians Association logo 2014

Staré verzus nové 

Nech je ako chce, v novom logu je najvýraznejšia zmena usporiadanie jeho jednotlivých prvkov. Pochodeň je v aktuálnej verzii oddelená od olympijských kruhov. Celkovo je nové logo prehľadnejšie. Môžu za to zjednodušené tvary a putovný zdroj ohňa vyjadrený skôr náznakovo. Vyváženejší je aj pomer veľkostí častí loga. Naopak, typografická zložka logotypu je v porovnaní s predchodcom výrazne dominantná.

Ktoré z lôg sa vám páči viac?

[poll id=”2″]

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Porsche k Macu už len dnes a zajtra!

Do 31. augusta získate s novým počítačom Mac štýlový disk LaCie Porsche Design P’9223 Mobile s kapacitou 1 TB v hodnote 99…
pokračovanie článku

Obraz bez odrazu: printová kampaň Samsungu

Výrobca televízorov v novej sérii printov prezentuje svoju antireflexnú technológiu, ktorou sú vybavené QLED televízory značky.