Pochodeň a kruhy – nové logo Svetovej asociácie olympionikov

Olympiáda je pomaly za nami. Okrem mnohých športových podujatí a výkonov športovcov sme však v Soči mohli sledovať odhalenie novej identity Svetovej asociácie olympionikov.

Oficiálna tlačová správa hovorí, že nová tvár organizácie má odrážať všetko, čo sa jej podarilo dosiahnuť v posledných dvoch rokoch. Jej cieľom je revitalizovať podobu medzinárodnej asociácie a dať je nový zmysel.

World Olympians Association logo 2014

Staré verzus nové 

Nech je ako chce, v novom logu je najvýraznejšia zmena usporiadanie jeho jednotlivých prvkov. Pochodeň je v aktuálnej verzii oddelená od olympijských kruhov. Celkovo je nové logo prehľadnejšie. Môžu za to zjednodušené tvary a putovný zdroj ohňa vyjadrený skôr náznakovo. Vyváženejší je aj pomer veľkostí častí loga. Naopak, typografická zložka logotypu je v porovnaní s predchodcom výrazne dominantná.

Ktoré z lôg sa vám páči viac?

[poll id=”2″]

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Svetový pohár v rugby predstavuje svoje logo

Nadchádzajúci ročník športového podujatia aktuálne prebieha v Japonsku. Logo inšpirované tamojšou kultúrou navrhlo štúdio Futurebrand.
pokračovanie článku

Long live the Król

Identita poľského piva sa sústredí okolo výraznéh logotypu, ktorému sekunduje limitovaná farebnosť či estetika hracích kariet.