Pochodeň a kruhy – nové logo Svetovej asociácie olympionikov

Olympiáda je pomaly za nami. Okrem mnohých športových podujatí a výkonov športovcov sme však v Soči mohli sledovať odhalenie novej identity Svetovej asociácie olympionikov.

Oficiálna tlačová správa hovorí, že nová tvár organizácie má odrážať všetko, čo sa jej podarilo dosiahnuť v posledných dvoch rokoch. Jej cieľom je revitalizovať podobu medzinárodnej asociácie a dať je nový zmysel.

World Olympians Association logo 2014

Staré verzus nové 

Nech je ako chce, v novom logu je najvýraznejšia zmena usporiadanie jeho jednotlivých prvkov. Pochodeň je v aktuálnej verzii oddelená od olympijských kruhov. Celkovo je nové logo prehľadnejšie. Môžu za to zjednodušené tvary a putovný zdroj ohňa vyjadrený skôr náznakovo. Vyváženejší je aj pomer veľkostí častí loga. Naopak, typografická zložka logotypu je v porovnaní s predchodcom výrazne dominantná.

Ktoré z lôg sa vám páči viac?

[poll id=”2″]

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

S novinkami Konica Minolta objavíte svoj skrytý potenciál

Viac ako 2 400 metrov štvorcových, 30 zariadení, 20 európskych premiér, 2 podlažia nabité ukážkami, najpokročilejší plne automatizovaný výrobný workflow digitálnej tlače, aký kedy bol verejnosti predstavený či využitie umelej inteligencii v praxi. To je len niekoľko ťahákov, ktoré zaujali návštevníkov v stánku Konica Minolta na veľtrhu drupa.
pokračovanie článku

Sklo VŠVU časť prvá: dizajn

Galéria Satelit predstavuje prierezovú výstavu študentských prác zameraných na dizajn a úžitkové umenie z Ateliéru Sklo Vysokej školy výtvarných umení. Práce vznikli počas posledných desiatich rokov, keď sa vedenia ateliéru ujal v roku 2010 doc. Mgr. art. Patrik Illo. Na výstave sú ukážkami prác zastúpení aj traja pedagógovia ateliéru – Patrik Illo, Palo Macho a Milan Opálka. Je to prvá z plánovanej dvojice výstav, časť druhá sa uskutoční v nasledujúcom roku a zmapuje práce študentov zamerané na voľnú sklársku tvorbu. Toto rozvrstvenie vyplýva z koncepcie ateliéru, ktorá dáva rovnaký priestor obom líniám rámcujúcim disciplínu sklo – a to dizajnu aj voľnému umeniu.