Čo počúvať – tipy na dizajnérske podcasty

Ste doma a máte chuť na trochu inšpirácie alebo si chcete vyplniť prestávku niečím zaujímavým? Skúste tieto rozhovory o dizajne.

Podcasty zažívajú v poslednom období neuveriteľný vzostup. Relácií na asi každú uchopiteľnú tému vzniká naozaj množstvo. My sa dnes pozrieme na tie o dizajne.

Design Your Life

Ako prvý vám môžeme odporučiť Design Your Life. Podcast austrálskeho dizajnéra Vincea Frosta sa zameriava na to, ako sa dajú princípy dizajnu preniesť do našej každodennnosti. Nie je na to sám – v každej epizóde privíta zaujímavého hosťa z rôznych oblastí dizajnu a kreativity.

Podcast nájdete na Spotify alebo jeho oficiálnom webe

Design Matters

Na dizajne záleží. Pôvodne rádiový podcast prináša témy dizajnové aj s dizajnom voľne súvisiace. Rozhovormi s pestrou paletou dizajnérov, autorov, umelcov ale aj hudobníkov či kurátorov vás bude sprevádzať Debbie Millman.

Podcast počúvajte na iTunes, Soundcloude ale aj na vlastnej webstránke

99% Invisible

Šou, ktorá patrí na iTunes k najpočúvanejším je dobrou zárukou inšpirácie a veľkého množstva nápadov či zaujímavých myšlienok. Ak potrebujete získať čerstvý pohľad na dizajn, ktorý ovplyvňuje svet okolo nás, stojí za to popočúvať.

Podcast nájdete na Spotify alebo webe projektu

Minimum Viable Podcast

Dizajn je všade okolo nás. Ten s malým d – teda taký, ktorý hľadá riešenia na problémy ľudí, skúma podcast od slovenského UX štúdia Lightning Beetle. Moderátor Michal Blažej sa s hosťami venujú témam, ktoré s dizajnom súvisia, ale bežne si ich možno s dizajnom nespájame.

Podcast si môže pustiť na Spotify

Design Better

Podcast od Invision, ktorý sa venuje rôznym témam súvisiacim s prácou dizajnéra. Nechýbajú ani praktické rady, ktoré viete využiť pri svojich budúcich projektoch.

Podcast môže počúvať na jeho webe alebo na Spotify.

Handsome Frank

Zaujíma vás ilustrácia? Potom vám odporúčame podcast od Handsome Frank. Značka zastupuje mnohých talentovaných a svetovo uznávaných tvorcov, s ktorými robí aj tieto inšpiratívne rozhovory.

Podcast si pustíte na Spotify alebo na webe Lecture in Progress

Chýba nám tu nejaký podcast, ktorý poznáte? Dajte nám tip :)

cover: Malte Wingen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Helsinki (od 49$, rodina 174,50$)

zľava 50% do 31. augusta Dizajnér: Ludwig Übele Vydavateľ: Ludwig Type Dátum vytvorenia: 2013 k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch