Výroba zubných kefiek sa vracia späť na Slovensko!

Mladí nadšenci zo spoločnosti ecoheart nedávno spustili crowdfundingovú kampaň, v ktorej predstavili svoju novú edíciu zubných kefiek vyrobených na Slovensku. Ich kefkáreň vás vráti v čase a to presne do roku 1969! Celú kampaň sprevádzajú graficky pekne spracované vizuály. Určite stojí za to vidieť.

Pred štyrmi rokmi založil Roman Kovács značku, ktorá priniesla ekologické zubné kefky na Slovensko. Ich produkty prešli mnohými inováciami, no tento ročník priniesol niečo oveľa zaujímavejšie. Spoločnosť chce prinavrátiť časť priemyselnej histórie na Slovensko a otvoriť tak prvú výrobňu drevených zubných kefiek v Európe.

Produktový dizajnér Eugen Paulovič sa pohral s touto myšlienkou a myslel naozaj na každý detail.  Zvolil čisto lokálne materiály, dreviny zo Slovenska a z Čiech, ktoré sú už vyradené a za normálnych okolností by sa spálili. Upravované budú včelím voskom od slovenského včelára a vo vegánskej verzií budú olejované kokosovým olejom.

Nejde o bežnú zubnú kefku. Cieľom ecoheart je ukázať, že dobre navrhnuté produkty dennej spotreby a lokálnej výroby sú cestou k lepšiemu životu a k zmene sveta okolo nás.”  dopĺňa Eugen Paulovič.

V spolupráci s Tomášom Abelom vznikli prvé fotorealistické vizualizácie doplnené o sklenené obaly vyrobené slovenskou spoločnosťou Stirilab. Minimalistické obaly dotvorili prírodné korkové zátky zo spoločnosti Korok-Jelínek a tak vznikol obal, ktorý sa dá použiť ako travel pack, je recyklovateľný, prípadne sa dá použiť na rôzne kreatívne účely.

“Dokázali sme spojiť dizajn s výbornou funkcionalitou a ekologickým životným štýlom. Vďaka nemu môžeme produkt nielen recyklovať a kompostovať, ale aj starať sa o svoje zdravie a ešte pomáhať okoliu.” hovorí Tomáš Ábel z www.storiesagency.eu

Ecoheart má s kefkárňou veľké plány. Cieľom je spraviť z tejto výrobne transparentný priestor.  To znamená, že kefkáreň bude otvorená pre každého, kto sa bude chcieť pozrieť na výrobu a kus žijúcej histórie. Od študentov, exkurzií školákov cez dôchodcov až po milovníkov dreva. Časom by výrobňu radi pretvorili na chránené dielne, ktoré by dali šancu pracovať hendikepovaných ľuďom.

Nové stroje stoja niekoľko sto tisíc, avšak nám sa vďaka skvelým ľuďom naskytla možnosť odkúpiť staršie stroje z roku 1969, ktoré kedysi vlastnila spoločnosť Cosmos. Bola to spoločnosť, ktorá vyrábala zubné kefky v Bratislave. Po malých kúskoch stroje postupne opravuje, no na ich odkúpenie a kompletné zrenovovanie potrebuje ďalšie financie. Preto sme spustili crowd-fundingovú kampaň www.hithit.com/niejemitojedno.“ hovorí zakladateľ ecoheart Roman Kovács.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Krakow s novou tvárou inšpirovanou históriou

Poľská metropola nedávno odprezentovala novú vizuálnu identitu. Tá sa inšpiruje samotným mestom – konkrétne pôdorysom jeho námestia, ktoré patrí…