DIW print: dávame papieru pridanú hodnotu

Ak si dnes firma dáva niečo tlačiť, musí to byť originálne a kreatívne. A práve na segment zušľachťovania  tlače vsádza aj bratislavský DIW print. Do ich portfólia zariadení aktuálne pribudla vlajková loď Konica Minolta – MGI Jet Varnish 3D Evo 52.

Dlhoročným cieľom DIW print je ponúkať na slovenskom trhu niečo netradičné a ojedinelé. „Aj preto sme sa rozhodli pre MGI Jet Varnish 3D Evo 52. Okrem parciálneho UV laku totiž zariadenie dokáže vytvoriť kreatívne metalické efekty pomocou digitálnej 3D razby,“ konštatuje Lukáš Písecký, CEO DIW print. Počet dodávateľov takýchto zariadení je na trhu veľmi obmedzený. Samotný DIW sa rozhodoval medzi Konicou Minoltou a konkurenčným zariadením.  Nakoniec dali prednosť pre aktuálnu vlajkovú loď Konica Minolta. „Presvedčila ich okrem dlhoročnej dobrej spolupráce aj samotná kvalita novinky. Niekoľko dní ju testovali na najrôznejších substrátoch a obstála na výbornú,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

V čom je MGI Jet Varnish 3D Evo 52 výnimočné?

“Veľkou výhodou je to, že MGI Jet Varnish 3D Evo 52 je digitálna technológia. To nám vzhľadom na množstvo krátych zákaziek ponúka vysokú flexibilitu a rýchlosť. Od februára 2023 budeme vedieť partnerom ponúknuť aj služby personalizovaného zušľachťovania. Druhou veľkou výhodou je to, že táto technológia používa iba jeden druh laku. Z vlastnej skúsenosti DIW print vieme, že jeden lak drží na všetky druhy substrátov. Nespornou výhodou je možnosť operátora priamo vstúpiť do tlačových dát a opraviť tam nedokonalosti grafického návrhu, ktoré často krát spomaľujú výrobu. Ďalšou výhodou je aj možnosť tlače do formátu B1,” hovorí Lukáš Písecký.

Profesionálni tlačiari ocenia aj to, že novinka MGI Jet Varnish 3D Evo 52 má sústavu presných kamier, ktoré skenujú vytlačený podklad a tak vie zariadenie presne naniesť lak na dané miesto. Odpadáva tak nutnosť robiť pasovacie značky. „Aj vďaka tomu vieme pomôcť so zušľachtením iným tlačiarňam,“ konštatuje Lukáš Písecký. Samozrejmosťou je aj vyššia presnosť a rýchlosť tlače.

V skratke:

  • Digitálna 3D razba dodáva tlačovinám metalické efekty pomocou metalických fólií nanesených na reliéfnom UV laku. V prípade vyššieho nánosu laku dosiahnete aj opticky výraznejší reliéfny efekt.
  • Digitálna 3D razba je alternatíva ku tradičnej razbe fóliou, ktorá si nevyžaduje výrobu raznice, čo ju robí dostupnejšou cenovo aj časovo.
  • Tonerové 2D fóliovanie pracuje na báze toner reaktívnych fólií, ktoré neponúkajú tento haptický WOW 3D efekt
  • Technológia MGI Jet Varnish 3D Evo 52 je vhodná na náklady od stoviek do tisíciek hárkov.

Široké použitie

Viacerí o možnosti tlačit metalické efekty pomocou digitálnej 3D razby nevedia. „Keď sme výsledný efekt ukázali našim klientom boli ohúrení a chceli ísť do toho. Rozdiel v nákladoch je pritom neraz zanedbateľný,“ konštatuje Lukáš Písecký. Novinku DIW print používa na nízke a stredne veľké zákazky.  Zušľachťuje na nich najmä najrôznejšie obaly, tašky, vizitky, luxusné svadobné oznámenia, obaly na knihy v tvrdej alebo mäkkej väzbe, brožúry, foldre.

  • Digitálna 3D razba ponúka možnosti personalizácie a zušľachťovanie tlačovín už od jedného kusu.
  • Na výber sú v DIW print najpoužívanejšie fólie ako zlatá, strieborná a medená. Dostupné sú aj dúhové fólie.
  • Minimálna odporúčaná hrúbka liniek je 0,5 mm.
  • Digitálnu 3D razbu DIW robí  štandardne v 2 výškach nánosu. Stredný nános (18-25 mikrónov) a vysoký nános (40-55 mikrónov).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – 20/20®

Riley & Riley Ltd. prodávají nápoj, který slibuje, že je prevencí kocoviny – je to směs vitamínů, rehydratačních…