CloudApp – Mac aplikácia na zdieľanie súborov

Shares. Files. Fast. To je trojica slov, ktoré vás privítajú na oficiálnom webe aplikácie CloudApp. Jednoduchý, no výstižný názov, správne pomenúva podstatu softvéru, ktorá spočíva v zdieľaní súborov. Aplikácia zdôrazňuje svoju rýchlosť. Je tomu naozaj tak?

Prostredníctvom CloudApp sa môžete so svetom podeliť o obrázky, linky, hudbu, videá a iné súbory. Funguje to celkom jednoducho. Vyberiete si, čo chcete zdieľať a natiahnete ich do aplikácie a je to. Na oplátku získate skrátený odkaz, ktorý sa vám navyše automaticky skopíruje do clipboardu, takže ho môžete hneď odoslať priateľom či kolegom. V rámci rozhrania si môžete prezerať, sledovať či vymazávať dokumenty.

Súbory môžete vložiť priamo z plochy či ktoréhokoľvek Finder okna. Taktiež je možné použiť hotkey pre rýchle zdieľanie poslednej veci, pri ktorej ste stlačili kombináciu Ctrl+C. Webová verzia aplikácie CloudApp je dobrou voľbou, ak potrebujete vidieť viac než posledných päť vecí, ktoré ste vložili. Je navrhnutá ako doplnok hlavnej, Mac aplikácie. Tá zabezpečuje väčšinu vecí v procese zdieľania. Zaujímavá je aj dostupnosť API aplikácie, ktoré môžete využiť, ak by ste si chceli vytvoriť čosi podobné, ale viac personalizované.

mac-getting-started-1

Súbory vložíte do aplikácie jednoducho z plochy

 

mac-getting-started-4

Aplikácia si pamätá posledných päť „dropov“, ku ktorým máte rýchly prístup

Vďaka využitiu služby Simple Storage Service od Amazonu sú všetky súbory, ktoré sa ocitnú v aplikácii, uskladnené na viacerých zariadeniach. Tie sa navyše nachádzajú v rozdielnych strediskách, čím je možnosť straty či poškodenia dát ešte nižšia.

CloudApp je možné rozšíriť o širokú ponuku dostupných pluginov, zaujímavo nazvaných Raindrops. Umožnia vám okrem iného napríklad aj zdieľanie dokumentov priamo v rámci vašich obľúbených Mac programov. V praxi to vyzerá tak, že existuje Raindrop, cez ktorý môžete posielať obrázky rovno z iPhoto, stránku v Safari, projekt z Photoshopu a podobne. Rovnako ako v prípade materského softvéru i tu je možné vytvoriť si vlastné Raindrop pluginy s využitím existujúceho Raindrop API.

application_extendible_illustration

Raindrops pluginy

Free verzia umožňuje posielať 10 súborov denne do veľkosti jedného súboru 25 MB. Platená verzia umožňuje posielať neobmedzený počet súborov do veľkosti jedného súboru 250MB. Cena platenej verzie je 15$ na 3 mesiace, 15$ na 6 mesiacov alebo 45$ na 12 mesiacov. Platená verzia umožňuje aj používanie spolu s vlastnou doménou.

Free verzia umožňuje posielať denne 10 súborov s veľkosťou jedného súboru do 25 MB. Platená vám poskytne neobmedzený počet súborov s veľkosťou do 250 MB. Vyjde vás na 15 dolárov za 3 mesiace, 25 za 6 mesiacov, alebo 45 dolárov za ročnú licenciu. Platená verzia umožňuje používať aplikáciu spolu s vlastnou doménou.

getcloudapp.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Workshopy a webináre o grafickom dizajne

Poďme sa rozprávať o grafickom dizajne, poďme sa spoločne vzdelávať. Tentokrát stíhame, nestlačí nás deadline. Tento týždeň si pre vás Malina Studio pripravilo dve podujatia, vďaka ktorým môžte rozšíriť vaše obzory v oblasti grafického dizajnu.
pokračovanie článku

Mockup indoor reklamného pútaču zadarmo!

Na graphicburger nájdete aktuálne aj tento mockup reklamného pútača zasadený do interiéru, s ktorým môžete efektívne prezentovať svoje vizuály.