Bee Loop: obal, ktorý uzatvára kolobeh

Pohár, v ktorom sa nachádza med, je vyrobený z včelieho vosku a potvrdzuje, že zero waste obal môže byť vysoko estetickým objektom.

Ako sa na ekologický obal patrí, má Bee Loop viacero vlastností, ktoré vychádzajú práve z použitého materiálu. Včelí vosk je jedlý, rozložiteľný v prírode, má antibakteriálne, antivirotické či antiseptické účinky. Pohár je kompletne vytvarovaný z vosku, výnimku tvorí tenká ľanová niť, ktorá slúži ako mechanizmus pre otváranie.

Značka z Litvy ponúka viacero typov medu – lipový, pohánkový a lesný. Podobne ako sa líši med vovnútri, je odlišný aj voskový pohár. Ten navyše neobsahuje žiadnu etiketu. Ako branding postačujú odtlačky na viečku a symbol na spodnom okraji pohára.

Ako sme vyššie spomenuli, vosk je možné spotrebovať v domácnosti alebo – vrátiť včelárovi, ktorý ho vráti späť včelám a kolobeh môže pokračovať.

Autorom obalu, ktorý bol ocenený dvomi žltými ceruzkami na D&AD či cenou Adobe Sustainable Design v rámci DIELINE AWARDS 2021 je dizajnér Aurimas Kadzevičius.

zdroj: Bee Loop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

CMYK karty pre hravých grafikov

Projekt, ktorý vznikol počas lockdownu prináša kanastové karty v netradičnej podobe, ktorá chytí každého, kto sa venuje tlači alebo grafickému dizajnu.
pokračovanie článku

InDesign tip 7: Starý název při exportu

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…