Adobe rozširuje podporu čipov Apple Silicon – natívne už aj pre Illustrator či InDesign

Novinku oznámila spoločnosť v rámci svojho blogu spolu s informáciami k ďalším aktualizáciám a novinkám.

Najnovšie tak budú môcť potenciál čipu M1 využiť používatelia aplikácií Illustrator, InDesign ale aj Lightroom Classic. V praxi to podľa doterajších porovnaní Adobe prináša o viac ako 80% výkonu oproti porovnateľnej zostave s procesorom od Intelu. Okrem rozšírenia podpory Apple Silicon pribudli v updatoch aj ďalšie novinky:

Lightroom ekosystém ponúka nové premium presety, kolaboratívne úpravy, Super Resolution, či prispôsobiteľný pomer strán pri orezoch v Lightroom.

Photoshop Express dostal výkonné funkcie pre retuš, vrátane vyhladzovania kože. Photoshop pre iPad ponúka možnosť vlastných štetcov, Illustrator pre desktop zase funkciu Rotate View. Adobe XD ponúka nové nástroje pre tvorbu štýlov – Inner Shadow, Outline Stroke či Angular Gradient.

Vo fáze bety sa aktuálne nachádza Premiere Pro, aplikácia by podľa oficiálnych informácií mala byť čoskoro dostupná aj pre verejnosť.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Unikátní design Kgalagadi Wines

Oblast Kgalagadi je dobře známá pro svou nádhernou přírodu, jejich přeshraniční park je domovem některých dravců Jižní Afriky…
pokračovanie článku

CMYK hracie karty? Prečo nie

Hracie karty môžu vyzerať rôzne. A nemusí ísť iba grafické stvárnenie motívov na ich predných stranách. Pozrite sa na…