cover 580x446 - Aplikácia, ktorá vám vypočíta cenu aplikácie

Aplikácia, ktorá vám vypočíta cenu aplikácie

Možno ste už niekedy premýšľali nad tým, že by ste navrhli nejakú aplikáciu. Predstavovali si jej jednotlivé časti, to ako budú spolu fungovať a podobne. Ak sa neskôr vaše nápady dostali aj do reálnejšej podoby, asi vás zaujímalo aj to, koľko by vývoj vašej vysnívanej aplikácie stál. V takom prípade je tu pre vás jednoduchá web aplikácia, pomocou ktorej si približnú cenu vyrátate. Rozhodne stojí za vyskúšanie.

Nástroj vytvorili ľudia z Ooomf.com. To je platforma, ktorá funguje ako sprostredkovateľ medzi ľuďmi, ktorí majú skvelé nápady, ale písanie kódu nie je práve ich silná stránka a tými, ktorí sú naopak skvelí developeri a hľadajú ten skvelý nápad. Web aplikácia  sídli na stránke s trefným názvom howmuchtomakeanapp.com. Skutočne, aby ste zistili koľko to bude stáť, stačí odpovedať na otázky, ktoré vám stránka položí. Nemusíte mať obavy, týkajú sa výlučne aplikácie, ktorú máte rozpracovanú v zákutiach vašej šedej kôry.

Stránka sa vás opýta na veci ako: Pre aké zariadenia chcete aplikáciu vytvoriť? alebo Bude vaša aplikácia vyžadovať login? či Potrebujete vytvoriť vlastnú ikonu pre aplikáciu?. Na základe vašich odpovedí, odhadne systém približnú sumu, ktorú si treba odložiť bokom, ak budete chcieť svoj nápad niekedy premeniť na skutočnosť. Na záver si môžete prezrieť súhrn jednotlivých zistení ako aj samotný finančný odhad.

1

Jedna z otázok, ktoré vám pomôžu získať predstavu

Ako vedia autori webu odhadnúť rozpočet? Podľa oficiálnych informácii je založený na hrubom odhade času, ktorý by teoreticky bol pre konkrétny projekt potrebný spolu s odporúčaným budgetom 60-100 dolárov na hodinu (taká je cenová relácia kvalitnej práce podľa prieskumu trhu). Ak by sa vám to zdalo málo presné, pokojne napíšte na hi@ooomf.com. Teda, ak už máte na jazyku nejakú aplikáciu.

howmuchtomakeanapp.com

 

zdroj: creativebloq.com

 • Pozretí18588

komentáre

 1. Avatar
  marek

  inak dostat sa na slovensku k predpokladanej cene za aplikaciu je uplny porod. maly developer este vie reagovat celkom promptne, ale velka firma to je mailova komunikacia na cele tyzdne a na zaver sa dozvie clovek ze vlastne nemaju cas

 2. commodore64
  commodore64

  60-100 $ / hod :D :D Asi je najvyssi cas sa pustit do app developmentu :D

pridaj komentár