Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.

DTP Tools má v ponuke plugin Annotations pre Adobe InDesign, ktorý vám umožní presne to, čo má v názve. PDF anotácie si budete môcť odteraz nahrať priamo do layoutu v rámci InDesignu.

Poviete si, že najnovšie verzie Indesignu takúto funkcionalitu majú, ale užívatelia starších verzii sú odkazaní na tento plugin.

Plugin vám umožní jednoducho importovať poznámky a komentáre z PDF priamo do zdrojového InDesign dokumentu. Pre úspešný import úprav musia byť oba dokumenty identické. Vylepšenie dokáže zosúladiť rozdielne stránkovanie PDFka a InDesign súboru. Môžete tak exportovať iba jedinú stranu PDF alebo importovať poznámky z celého PDF dokumentu do jedinej časti InDesign súboru.

Autori pluginu odporúčajú postupovať pri práci na úpravách v rámci InDesignu od konca na začiatok. Takýto postup má zabezpečiť minimálne odchýlky v komentoch a poznámkach počas úprav.

Annotations je kompatibilný so systémami MacOS a Windows. Určený je pre Adobe InDesign vo verzii CS5 – CC2019. Nainštalovať si ho môžete prostredníctvom aplikácie DTP Tools Cloud.

Viac o plugine a jeho funkciách Annotations v nasledovnom videu:

Plugin si môžete prenajať TU. Mesačný poplatok je 9,10€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Side project na dnes – Nice Letterform

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

YouTube má svoje písmo

Služba nedávno predstavila svoj prvý vlastný font. Písmo pomenované príhodne YouTube Sans je inšpirované tlačidlom prehrávania.
pokračovanie článku

Kurz kaligrafie zameraný na brushpen a parallelpen

Naučíme sa zakladaným technikám písma, a jeho kompozície. Vysvetlíme si anatómiu písma a povieme si niečo aj o jeho histórii. Kurz kaligrafie…