Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.

DTP Tools má v ponuke plugin Annotations pre Adobe InDesign, ktorý vám umožní presne to, čo má v názve. PDF anotácie si budete môcť odteraz nahrať priamo do layoutu v rámci InDesignu.

Poviete si, že najnovšie verzie Indesignu takúto funkcionalitu majú, ale užívatelia starších verzii sú odkazaní na tento plugin.

Plugin vám umožní jednoducho importovať poznámky a komentáre z PDF priamo do zdrojového InDesign dokumentu. Pre úspešný import úprav musia byť oba dokumenty identické. Vylepšenie dokáže zosúladiť rozdielne stránkovanie PDFka a InDesign súboru. Môžete tak exportovať iba jedinú stranu PDF alebo importovať poznámky z celého PDF dokumentu do jedinej časti InDesign súboru.

Autori pluginu odporúčajú postupovať pri práci na úpravách v rámci InDesignu od konca na začiatok. Takýto postup má zabezpečiť minimálne odchýlky v komentoch a poznámkach počas úprav.

Annotations je kompatibilný so systémami MacOS a Windows. Určený je pre Adobe InDesign vo verzii CS5 – CC2019. Nainštalovať si ho môžete prostredníctvom aplikácie DTP Tools Cloud.

Viac o plugine a jeho funkciách Annotations v nasledovnom videu:

Plugin si môžete prenajať TU. Mesačný poplatok je 9,10€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pohyblivá inšpirácia – Murat

Český Motiv je tvorivá parta, ktorá má na svedomí aj nasledovnú interaktívnu vec. V ich interaktívnom komikse s názvom Murat,…
pokračovanie článku

PANTONE predstavilo jarné inšpirácie

Jar sa pomaly ale isto približuje a tak aj PANTONE prichádza s čerstvými odtieňmi pre toto ročné obdobie. Pozrite si,…
pokračovanie článku

Bratislava Design Week 2017 má svojich ocenených

Deviaty ročník prestížnej dizajnérskej prehliadky Bratislava Design Week je už minulosťou. Aj tento rok navštívili expozície a sprievodné podujatia…