Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.

DTP Tools má v ponuke plugin Annotations pre Adobe InDesign, ktorý vám umožní presne to, čo má v názve. PDF anotácie si budete môcť odteraz nahrať priamo do layoutu v rámci InDesignu.

Poviete si, že najnovšie verzie Indesignu takúto funkcionalitu majú, ale užívatelia starších verzii sú odkazaní na tento plugin.

Plugin vám umožní jednoducho importovať poznámky a komentáre z PDF priamo do zdrojového InDesign dokumentu. Pre úspešný import úprav musia byť oba dokumenty identické. Vylepšenie dokáže zosúladiť rozdielne stránkovanie PDFka a InDesign súboru. Môžete tak exportovať iba jedinú stranu PDF alebo importovať poznámky z celého PDF dokumentu do jedinej časti InDesign súboru.

Autori pluginu odporúčajú postupovať pri práci na úpravách v rámci InDesignu od konca na začiatok. Takýto postup má zabezpečiť minimálne odchýlky v komentoch a poznámkach počas úprav.

Annotations je kompatibilný so systémami MacOS a Windows. Určený je pre Adobe InDesign vo verzii CS5 – CC2019. Nainštalovať si ho môžete prostredníctvom aplikácie DTP Tools Cloud.

Viac o plugine a jeho funkciách Annotations v nasledovnom videu:

Plugin si môžete prenajať TU. Mesačný poplatok je 9,10€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sezónní balení čokolády Stelios Parliaros

Modrá znamená léto, ryby, modrá znamená modrou, znamená jedinečnost. Kreativní agentura ABOUT spolupracuje s panem Parliarosem už roky – vznikl vztah, který pokrývá celou škálu sezónních čokoládových obalů – od eklektického a rafinovaného luxusního přístupu, až po naivní a jedinečné subjektivní zvláštnosti.
pokračovanie článku

Rain Overlays efekt zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set efektov dažďa, ktoré môžete pridať do svojich dizajnov, fotografií a podobne.
pokračovanie článku

OpenBrand – kompletná identita na jednom mieste

Projekt, ktorý má zjednodušiť a zefektívniť prácu so zdrojmi pre reklamu a marketing. Hlavnou výhodou je odlišný prístup – OpenBrand…