Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.

DTP Tools má v ponuke plugin Annotations pre Adobe InDesign, ktorý vám umožní presne to, čo má v názve. PDF anotácie si budete môcť odteraz nahrať priamo do layoutu v rámci InDesignu.

Poviete si, že najnovšie verzie Indesignu takúto funkcionalitu majú, ale užívatelia starších verzii sú odkazaní na tento plugin.

Plugin vám umožní jednoducho importovať poznámky a komentáre z PDF priamo do zdrojového InDesign dokumentu. Pre úspešný import úprav musia byť oba dokumenty identické. Vylepšenie dokáže zosúladiť rozdielne stránkovanie PDFka a InDesign súboru. Môžete tak exportovať iba jedinú stranu PDF alebo importovať poznámky z celého PDF dokumentu do jedinej časti InDesign súboru.

Autori pluginu odporúčajú postupovať pri práci na úpravách v rámci InDesignu od konca na začiatok. Takýto postup má zabezpečiť minimálne odchýlky v komentoch a poznámkach počas úprav.

Annotations je kompatibilný so systémami MacOS a Windows. Určený je pre Adobe InDesign vo verzii CS5 – CC2019. Nainštalovať si ho môžete prostredníctvom aplikácie DTP Tools Cloud.

Viac o plugine a jeho funkciách Annotations v nasledovnom videu:

Plugin si môžete prenajať TU. Mesačný poplatok je 9,10€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Raňajkové Dizajn MENU – Europapier Slovensko

Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje spolu s partnermi srdečne pozvať na raňajky plné čerstvých noviniek a vizuálnych lahôdok z oblasti reklamy, marketingu,…
pokračovanie článku

InDesign tutorial 08: GREP 04 Opakovať

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…