Aký je manažment fontov s Extensis Suitcase Fusion 8?

Nástroje na správu fontov vedia výrazne zjednodušiť prácu s písmami. Tá tvorí nezanedbateľnú časť profesionálneho života mnohých dizajnérov, takže je fajn mať poruke nástroj, ktorý vám s font managementom pomôže. Príkladom takéhoto softvéru môže byť Suitcase Fusion. Dnes vám predstavíme jeho ôsmu generáciu.

Po výrazných skokoch vpred, ktoré predstavovali verzie 5, 6 a 7 prichádza najnovšia s možno menej dramatickými premenami toho, ako sa dá na správu fontov pozerať, no ide stále o výrazné a najmä funkčné vylepšenia – a to hneď vo viacerých smeroch.

Novinkou, ktorá na prvý pohľad padne do oka, je rozhranie, ktoré je celkovo prekopané a má lepšiu nadväznosť. Program využíva rozbaľovanie ponúk, vďaka čomu sa na jednu obrazovku vojde väčšie množstvo informácií, ktoré sa zobrazia až po kliknutí na príslušný ovládací prvok.

Informácie ohľadom konkrétneho písma, jeho náhľad, QuickMatch či Glyphs sú dostupné v prehľadnom boxe, ktorý sa pop-upne po kliknutí na ikonku i.

Spomínaná funkcia QuickMatch slúži na vyhľadávanie podobne vyzerajúcich písiem a to v rámci celej knižnice. Funguje skvele a rýchlo a efektívne vám vyhľadá podobné fonty.

Okrem bežných možností náhľadu ako je quick type, waterfall či plná sada znakov, teraz Fusion disponuje aj náhľadom v podobe dlaždíc, ktoré sprehľadňujú a zároveň uľahčujú navigáciu a vyhľadávanie v rámci knižníc.

Pluginy, ktoré sú dostupné pre viacero programov z Adobe balíka boli aktualizované pre kompatibilitu s najnovšími verziami Adobe InDesign, Illustrator, Photoshop a After Effects či Quark XPress.

Suitcase Fusion umožňuje nainštalovať 2 kópie pre jedného používateľa, vďaka čomu je možné synchronizovať vaše písma naprieč 2 rôznymi zariadeniami cez cloud.

Okrem písiem, ktoré máte nainštalované na svojom počítači, podporuje Fusion aj písma Adobe TypeKit a Google Fonts.

Suitcase je dostupný aj ako aplikácia pre iOS, vďaka čomu môže TrueType a OpenType písma založené na TrueType používať aj na vašich iPhone a iPad zariadeniach.

Náhľad s dlaždicami zobrazuje na riadok vždy iba po jednom fonte, čo môže pôsobiť pri jednom reze na riadok ako plytvanie priestorom okna, ale v praxi takéto delenie po riadkoch funguje.

 

Suitcase Fusion 8 je dostupný za 120 dolárov, resp. za 60 dolárov v prípade upgradu z verzie 7. Vyskúšať si ho môžete aj bezplatne. Viac info TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores Banská Bystrica má 1 rok

25. a 26. októbra oslavuje iStores rok od otvorenia predajne v SC Europa v Banskej Bystrici. Naša narodeninová ponuka znie: 15 % zľava na…
pokračovanie článku

Spolupráca

Ak máte zaujímavú informáciu, novinku, tip na akciu alebo súťaž, prípadne sa chcete stať prispievateľom portálu, kontaktuje nás…