Affinity Designer a Photo dostupný pre Windows!

Minulý rok hojne oceňovaný Serif mieri najnovšie na ďalšiu platformu. Otvoríte mu okno?

Doteraz sa mohli radovať z programov balíka Affinity predovšetkým majitelia zariadení s nahryznutým jablkom. Veci menia sa však menia a treba povedať, že k lepšiemu. Affinity Designer a Affinity Photo prichádzajú najnovšie aj na Windows.

Od svojho predstavenia si postupne dvojica programov vybudovala renomé odhodlaných rivalov pre softvér z dielne Adobe. Affinity Designer sa zoči voči takému Illustrator CC rozhodne nemá za čo hanbiť. Ak navyše nie ste práve prívrženec predplatného, môžete mať o dôvod viac, prečo skúsiť Affinity.

Z App Store Top 10 na Windows

Obe aplikácie sa pravidelne objavujú v prvej desiatke rebríčka Mac App Store. Dokonca získaly v júli minulého roku ocenenie Design Award, ktoré udeľuje Apple.

Nedostupnosť softvéru mimo platformy Mac OS bola zdrojom smútku pre mnohých. Našťastie Serif vyhovel nezanedbateľnej časti trhu a rozšíri tak svoje portfólio. Ashley Hewson, managing director Serifu:

“Takmer každý článok, blog či post na sociálnych sieťach pritiahol množstvo komentárov od používateľov, ktorý chceli vedieť, prečo nie sú naše programy dostupné pre Windows. Veľmi ma preto teší, že môžem konečne oznámiť, že na tom pracujeme.”

AP-bloodsport

Bez predplatného

Podľa oficiálnych vyjadrení pracuje tím vývojárov s veľkým nasadením. Aktuálne je na svete prvá verzia Affinity Designer pre PC, ktorú v Serife testujú. V podobe free public beta by sa mala objaviť začiatkom leta. Programy pre platformu Windows budú mať rovnaké funkcie a nástroje ako ich starší súrodenci pre Mac. Rovnako nezmenená by mala ostať aj cena 49.99 eur a či vylúčenie predplatného.

Vstup na nový trh sa zdá byť dobrým krokom – Affinity programy by sa tak mohli stať relevantné aj pre komplexnejšie spolupráce v rámci štúdií či agentúr, ktoré bežne pracujú na viacerých platformách. A v neposlednom rade sú tu aj jednotlivci – fotografi, dizajnéri či freelanceri, ktorý pracujú na PC.

Viac info nájdete na oficiálnom webe Serifu.

 

zdroj: affinity.serif.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť