InPreflight – predtlačová príprava pre InDesign

InPreflight, ktorý pochádza zo štúdií Zevrix Solutions je výkonným multi-tool pre predtlačovú prípravu súborov vytvorených v InDesigne. Okrem toho ponúka niekoľko ďalších zaujímavých možností, ktoré majú užívateľovi zjednodušiť aj tie menej príjemné úkony pri kontrole pred tlačou.

Medzi hlavné funkcie InPreflightu patrí:

Packaging viacerých InDesign projektov

packaging

Plugin vie zbaliť jednotlivé projekty tak, že máte možnosť zoskupiť ich v jednej zložke, resp. sústrediť jeden projekt v spoločnom umiestnení. To umožňuje predísť viacnásobnému zbieraniu tých istých prepojení pre každý dizajn a tak šetrí celkom veľké miesto na pevnom disku ako aj desiatky hodín produkcie. Vďaka integrácii s Deliver službou je možné posielať súbory v rámci miestnej siete či internetu.

Predtlačová príprava súboru

ipf-main-web

 

pref presets

Rýchla kontrola vašich dokumentov je možná vďaka efektívnym predvoľbám, ktoré umožňujú aj bezproblémové identifikovanie možných problémov (vrátane tých, ktoré InDesign neodhalí). Tie si môžete aj sami vytvárať pre konkrétne typy projektov. Detailné informácie o fontoch, farbách a linkoch sú zobrazované v jednom okne, vďaka čomu nie je potrebné zdĺhavo a možno trochu chaoticky preskakovať medzi viacerými panelmi. Plugin dokáže výsledky predtlačovej kontroly zoradiť a rozdeliť podľa mnohých špecifík. Upozorní vás i na prípadné „skryté“ názvy a umiestnenia – napríklad na neprítomnosť súborov v zložke Hi-Res a podobne.

Tlač a ukladanie PDF reportov

report

InPreflight umožňuje užívateľovi uloženie predtlačového reportu vo formáte PDF ako aj jeho tlač. Je to jednoduchý spôsob neskoršej analýzy a archivácie, či posielania týchto reportov.

 

Plugin je podporovaný v InDesign CS3-CS6 a Mac OS X 10.5-10.8. Je dostupný v troch verziách, ktoré sú odstupňované podľa rozsahu funkcionality na základnú, Studio a Pro. Stiahnete ho tu: http://zevrix.com/inpreflight.php

 

V minulosti sme Vám predstavili užitočnú aplikáciu na kontrolu PDF súborov s názvom PDF Checkpoint a plugin pre InDesign na automatické zmenšovanie obrázkov LinkOptimizer. Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón na zľavu 15% na predukty Zevrix.

Taktiež sme predstavili dvojka utilít pre Mac OS X od firmy Zevrix.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

HypeForType má nový web

Portál, na ktorom môžete nájsť množstvo zaujímavých písiem, prichádza s redizajnom stránky. Čo je nové?