Ach, tie obaly – II. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie, ak je navyše zaujímavý, či dokonca vtipný. Vtedy zaručene upúta pozornosť zákazníka hľadajúceho medzi regálmi. Čítajte ďalšiu časť seriálu o prácach, ktoré predstavujú vydarené príklady výborného obalového dizajnu.

Thelma’s

Rodinná pekáreň s donáškou, ktorú prevádzkuje mama so synom. Lana a Dereck Lewisovci, pečú chutné keksy s kúskami čokolády. Také tie, čo poznáte z amerických filmov alebo supermarketov – najlepšie chutia s mliekom. Donáškové balenia obsahujú vždy tucet pochúťok, ktoré sú doručované v týchto roztomilých škatuliach v tvare rúry na pečenie. Skvelý nápad!

Celý koncept vznikol pri príležitosti 108. výročia narodenia prababky Thelmy, ktorá sa preslávila – ako inak – pečením koláčikov. Identitu vytvorilo štúdio Saturday Mfg.

thelma

 

Nike Air

Keď vyrábate také obľúbené tenisky, nemôžete ich predsa posielať v lepenkovej škatuli. Scholz & Friends pre Nike vytvorili obal, ktorý sa môže niekomu zdať trošku nafúkaný. On aj je. Vzduchom. Veď sú to koniec-koncov Air tenisky. Tie sa v kreatívne poňatom balení vznášajú, akoby boli z inej galaxie.

nike air

 

Handy Nails

Na záver tejto časti seriálu vám ponúkame pohľad na prácu študentky umenia Melissy Archer. Produkt, pre ktorý sa rozhodla zhotoviť obal rozhodne nepatrí k extra zábavným. Veď čo zábavné už len sa dá podniknúť s klincami? Jasné, je toho veľa, ale nič, čo by sme vám odporúčali skúšať.

Súčasťou krabičky je aj karabína, ktorou si môžete klince pripnúť napríklad na opasok. Svojich železných pomocníkov tak máte pri práci vždy na dosah. Klince sú navyše usporiadané tak, aby ste sa nepopichali, ako sa to často stáva, keď siahnete do vedra. Vizuálne spracovanie zasa robí z obyčajnej škatule čosi osobité.

handy nails

 

zdroj: creativebloq.com

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Good Things Brewing Co.

Designové studio Horse vytvořilo hravou identitu značky Good Thing Brewing Co., novou společnost se sídlm v Sussexu, která si…
pokračovanie článku

Redizajn koncept: Parížska mapa metra

Veľkomestá ponúkajú množstvo zaujímavého pre obyvateľov aj turistov. Niekedy však môže byť celkom oriešok sa orientovať v spleti mestských…