Wikipedia chystá rebranding so štúdiom Snøhetta

Neziskovka Wikimedia Foundation, ktorá online encyklopédiu prevádzkuje, oslovila pre tvorbu novej identity nórske štúdio, ktoré sa venuje grafickému, interiérovému aj produktovému dizajnu či architektúre. Nová identita, ktorej cieľom zdôrazniť myšlienku voľného prístupu k poznatkom, vzniká aj v spolupráci s dobrovoľníkmi z komunity.

Tejto fáze predchádzal rok výskumu značky, plánovania stratégie ako aj konzultácií s komunitou. Dizajnéri chcú novú značku postaviť v spolupráci s ľuďmi okolo Wikimedia, čo vyplýva aj z poslania Wikipedie – voľnému prístupu k informáciám.

Wikipedia, ktorá vznikla ešte v roku 2001, sa od svojho spustenia stala jednou z najnavštevovanejších stránok. Dnes ponúka 50 miliónov rôznych článkov v 300 jazykoch, ktoré sa mesačne zobrazujú na viac ako 1,5 miliarde displejov. Obsah pridáva a pravidelne aktualizuje 250 000 dobrovoľníkov.

Tím dizajnérov, ktorý na brandingu Wikipedie pracuje, celý proces dokumentuje a postupuje na základe spätnej väzby od spomínaných dobrovoľníkov. Všetko môžete sledovať online na oficiálnom webe projektu.

O autoroch

Snøhetta je renomované štúdio, ktoré má za sebou prácu na rôznych zaujímavých projektoch. Spomeňme napríklad dizajn nórskych bankoviek, rebranding Nórskych štátnych železníc či identitu pre prvú podmorskú reštauráciu v Európe.

zdroj: Snøhetta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Koniec vychudnutým modelkám

Spodná bielizeň značky AERIE, čoskoro predstaví novú reklamnú kampaň, ktorej hlavnou hviezdou bude 19 ročná Barbie Ferreira. Obrazy…
pokračovanie článku

Side project na dnes: Destination Greece

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

Trvalo udržateľný produkt z dielne Malina Studia

Ekológia je témou, ktorá v súčasnosti rezonuje v médiách a na sociálnych sieťach. Upozorňovanie na klimatické zmeny, koncepty bezobalových obchodov alebo propagácia rozložiteľných obalov. Aký to má vôbec súvis s grafickým dizajnom? Spýtali sme sa na to Adriána Juráčeka – kreatívneho riaditeľa Malina Studio.