Ako vyzerá hodina v práci typografa?

Písma. Mnohí z nás ich využívame denne. Napriek tomu, sa asi iba málokto pozastaví nad tým, koľko času, energie a umu vyžaduje tvorba písma. Lepšiu predstavu môže priniesť toto video.

Zachytáva fascinujúcu prácu návrhárky písiem Diany Ovezea, ktorá nás jeho prostredníctvom vpúšťa do svojho pracovného postupu. Video predstavuje vzácny spôsob ako nahliadnuť do zákulisia práce na písme. Jeho cieľom je ukázať divákom, čo všetko dokáže taký typograf urobiť v rámci hodiny svojho pracovného dňa.

Môžeme tak sledovať kreslenie znakov od prvotných skíc, cez úpravy a ladenie jednotlivých znakov a priestoru okolo nich. Takisto si možno všimnúť opravy rozostupov pri reze italic či prípravu dodatočných znakov. Náročnosť navrhovania italic verzie spočíva v skutočnosti, že tieto znaky musia dobre fungovať nielen samostatne ale aj v rámci kombinácií s inými rezmi.

IMG_1751-960x540

Písmo, na ktorom Diana aktuálne pracuje, pozostáva zo slab serif a sans serif verzií, pričom každá obsahuje rezy Thin, Regular a Black – všetky aj v italics.

Autorka na prácu využíva editor Robofont od Frederika Berlaena, spolu s viacerými rozšíreniami ako Overlay UFOs, Ramsay St. či ScalingEditTool. Viac si môžete prečítať na autorkinom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

5 spôsobov, ako vzbudiť u vašej dcéry záujem o vedu

Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede sa na celom svete oslavuje 11. februára. Je to dobrá príležitosť zamyslieť sa nad budúcnosťou vašej dcéry. Čo môžete urobiť, aby kariéra v technike alebo informatike bola pre ňu rovnako prirodzenou voľbou ako štúdium humanitných vied?
pokračovanie článku

DIW print: dávame papieru pridanú hodnotu

Ak si dnes firma dáva niečo tlačiť, musí to byť originálne a kreatívne. A práve na segment zušľachťovania  tlače vsádza aj bratislavský DIW print. Do ich portfólia zariadení aktuálne pribudla vlajková loď Konica Minolta - MGI Jet Varnish 3D Evo 52.
pokračovanie článku

Mentoring ve vizuálně-kreativním oboru

Už delší dobu mě lidé oslovují s poradenstvím ohledně toho jak se rozvíjet jako ilustrátor / grafik a především jak…