Výlet do typografickej histórie s iOS aplikáciou

Dnes vám ukážeme appku, s ktorou môžete objavovať nepoznané. Teda, čo sa písiem týka určite. Typendium vám totiž o nich vie povedať celkom dosť.

Aplikácia, ktorá vyšla iba nedávno, obsahuje mnoho zaujímavých príbehov, ktoré stoja v pozadí vzniku rôznych fontov. A je vysoko pravdepodobné, že medzi nimi nájdete v databáze aj nejakého svojho favorita.

Typendium obsahuje krátke exkurzie do histórie plné zaujímavých faktov, ktoré  navyše sprevádzajú ilustrácie. Autormi sú William Robinson a Robyn Nevison. Prvý menovaný je iOS developer a druhý sa venuje ilustrácii.

V prvej verzii vám aplikácia priblíži okolnosti zrodu písiem ako Baskerville či Futura. Ak máte chuť na väčšiu porciu histórie, treba siahnuť po platenej alternatíve za 0,99 dolárov.

Sťahujte, alebo kupujte TU.

screen568x568-1

 

screen568x568

 

screen568x568-3

 

screen568x568-2

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Písmo a farby

Farba má zázračnú moc. Dokáže ovplyvniť navigáciu vašich očí po stránke alebo emóciu z čítaného textu. Netreba to s ňou však prehnáňať, pretože farba vie narobiť aj veľa škody. Tu je zopár rád, ako premyslene pracovať s farbou pri zalamovaní textu.
pokračovanie článku

Primátor představil nový design a komunikaci

Náchodský pivovar Primátor představil nový design a styl komunikace. Autorem je Little Greta. „Původně jsme vyhráli tendr na nové…
pokračovanie článku

TV JOJ chystá nové logo

Zmeny vo vizuále televízie sa neobmedzia len na grafiku v rámci programového vysielania. Najnovšie zákulisíné informácie hovoria o premene samotného…
pokračovanie článku

Pixelo Black Friday: 30% zľava na všetko!

Black Friday sa blíži a Pixelo, ktorý ponúka množstvo zaujímavých zdrojov pre dizajnérov prináša aj výhodnú ponuku, ktorá platí…