Proud – experimentálny minipivovar so sviežou identitou

Nová tvár na pivárskej scéne sa prezentuje v segmente neopozeranou farebnosťou aj dômyselným logom.

Nový prúd

Vizuály zo segmentu alternatívnych pív sú často dôkazom, že branding tohto nápoja nemusí vždy byť historizujúci a tradičný. Takýmto potvrdením je aj nová identita Proudu.

Značka, ktorá patrí pod Plzeňský Prazdroj, varí svoje pivo v priestoroch bývalej elektrárne v Plzni, ktorá sa nachádza na sútoku Mže a Radbuzy. Odkazom na históriu miesta je teda aj samotný názov.

Otočka o 180°

Podobne ako značka a jej produkty je navrhnutá aj jej identita – založená na experimente a hravosti. V centre pozornosti tak stojí typografické logo, resp. ambigram, ktorý funguje aj pri otočení o 180 stupňov. Znak vlnky je okrem odkazu na vodné toky aj symbolom pre striedavý prúd, čo pekne prepája viacero motívov.

Pivovar dostal od dizajnérov aj vlastné písmo nazvané priliehavo Proud Grotesk, ktoré vytvoril Franco Jonas z Čile. Písmo spája technickú strohosť, remeselnosť ale aj určitú dávku hravosti. Súčasťou rodiny je aj stencilové písmo, ktoré autori vnímajú ako historické späté s pivovarníctvom. Proud Grotesk ponúka množstvo alternatívnych znakov, ktoré vedia ešte viac personalizovať vizuálny prejav značky.

Celkovo je vizualita pivovaru je podľa dizajnérov koncipovaná flexiblne, tak by sa s ňou dalo ďalej pracovať a prispôsobovať ju.

Branding novej značky pripravilo štúdio Artbureau.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Bulo (zľava 18%, od 28,70 €)

zľava 18% do 15. apríla k dispozícii vo všetkých štýloch             k dispozícii v niektorých štýloch
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU – Galaxy Metallic

Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje spolu s partnermi srdečne pozvať na raňajky plné čerstvých noviniek a vizuálnych lahôdok z oblasti reklamy, marketingu,…
pokračovanie článku

Fonty slovenských autorov – Outliner

Outliner je písmo navrhnuté špeciálne pre fungovanie s obrysovými líniami. Jeho základom bolo monospace písmo Monoxil (zadarmo tu), ktoré…