Vychytávka, ktorá vám pomôže s výberom farieb

Hľadanie farebných paliet pre dizajnové projekty patrí k bežným, ale niekedy aj vcelku náročným úloham. Ak sa pasujete s výberom vhodných odtieňov, môže vám prísť vhod tento nástroj.

Color Supply, ako sa aplikácia volá, vám pomôže práve s hľadaním farebných odtieňov, ktoré spolu dokážu vytvoriť tú správnu paletu. Na výber máte aj viacero farebných modelov – complementary, analogous, triad, split-complement či square a takisto si môžete určiť základné farby.

Aplikácia vám následne vygeneruje 20 farebných paliet, z ktorých si môžete vyberať. Ponúknuté palety sú navyše často overenými kombináciami, ktoré využívajú dizajnéri či ilustrátori po celom svete.

4

Zaujímavou funkciou Color Supply je možnosť pozrieť si ako bude vami zvolená paleta vyzerať v praxi – na príkladoch grafiky, vzorov či gradientov. Vyskúšajte si šikovnú pomôcku TU.

 

zdroj: colorsupplyyy.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Fuckupy a problémy v dizajne a tlači – online workshop

Vytlačili vám niekedy miesto červenej farby ružovú a nevedeli ste prečo? Našli ste miesto krásnych fotiek na papieri len hromadu pixlov? Minuli ste nechtiac klientovi mesačný budget na reklamu v priebehu jedného doobedia? Nikto učený z neba nespadol a aj majster tesár sa (ne)raz utne.