Vtipný redizajn starého známeho šachu

Na internete je dostupných množstvo verzií šachu – či už v klasickej podobe, alebo rôzne fantasy či sci-fi formáty. Polské štúdio Evile Empire však prišlo s niečím úplne novým. Vyvinuli totiž hru na smartfóny s názvom Chess Gang, ktorá bola inšpirovaná kultúrou pouličných gangov. Baseballové palice, pištole a gang s pitbullmi dodali starej známej hre nový rozmer.

Vývojári bolo natoľko kreatívni, že zmenili aj celkovú pointu hry. Tu nemusíte prekonať svojho súpera tým, že sa mu snažíte ukradnúť kráľa. V Chess Gangu musíte byť najchytrejším hráčom, aby ste vyradili svojho súpera a získali jeho hotovosť. Rovnako ako každá videohra, má aj táto k dispozícii špeciálne efekty a pohyby. Vďaka nim môžete spropagovať vašich pešiakov, aby ste posilnili svoju dominanciu.

Konrad Kirpluk, člen tímu kreatívcov však redizajnoval aj figúrky, čo dodalo hre skvelú vizuálnu podobu. Konrad je šikovný grafik a ilustrátor, ktorý sa podpísal pod grafiku celej hry. Vďaka nemu získate pešiakov s baseballkami, pit bullov ako rytierov či kráľov s kufríkom peňazí. Touto prepracovanou, no zároveň vtipnou karikatúrou Konrad poukázal nato, že sa street art dá využiť aj s iným účelom ako pouličným násilím.

Konrad vytvoril svoje figúrky v programe Adobe Illustrator. Navyše vytvoril aj ďalšiu sadu figúrok pre Chess Gang, ktoré budú k dispozícii v novej verzii hry. Namiesto konkurenčných gangov však budete môcť hrať ako policajti proti pofidérnym chlapíkom. Hra je k dispozícii pre smartfóny s operačným systémom iOS aj Android.

Zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Stolen Rum

Žiadna nostalgia, lode, sudy, kosti, slama ani piráti. Zdá sa, že tomuto dizajnu je na prvý pohľad všetko…
pokračovanie článku

Malika Favre vydáva knihu ilustrácií

Známa francúzska ilustrátorka predstavila svetu svoju novú monografiu. V centre pozornosti stoja, ako inak, minimalistické no veľmi pôsobivé výjavy,…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Wilderer Gin

Nápoje s příchutí květin růží bývají často zaměřeny spíše na ženské demografické skupiny. Úkolem bylo přepracovat etiketu Wilderer Rose…