Vtipný redizajn starého známeho šachu

Na internete je dostupných množstvo verzií šachu – či už v klasickej podobe, alebo rôzne fantasy či sci-fi formáty. Polské štúdio Evile Empire však prišlo s niečím úplne novým. Vyvinuli totiž hru na smartfóny s názvom Chess Gang, ktorá bola inšpirovaná kultúrou pouličných gangov. Baseballové palice, pištole a gang s pitbullmi dodali starej známej hre nový rozmer.

Vývojári bolo natoľko kreatívni, že zmenili aj celkovú pointu hry. Tu nemusíte prekonať svojho súpera tým, že sa mu snažíte ukradnúť kráľa. V Chess Gangu musíte byť najchytrejším hráčom, aby ste vyradili svojho súpera a získali jeho hotovosť. Rovnako ako každá videohra, má aj táto k dispozícii špeciálne efekty a pohyby. Vďaka nim môžete spropagovať vašich pešiakov, aby ste posilnili svoju dominanciu.

Konrad Kirpluk, člen tímu kreatívcov však redizajnoval aj figúrky, čo dodalo hre skvelú vizuálnu podobu. Konrad je šikovný grafik a ilustrátor, ktorý sa podpísal pod grafiku celej hry. Vďaka nemu získate pešiakov s baseballkami, pit bullov ako rytierov či kráľov s kufríkom peňazí. Touto prepracovanou, no zároveň vtipnou karikatúrou Konrad poukázal nato, že sa street art dá využiť aj s iným účelom ako pouličným násilím.

Konrad vytvoril svoje figúrky v programe Adobe Illustrator. Navyše vytvoril aj ďalšiu sadu figúrok pre Chess Gang, ktoré budú k dispozícii v novej verzii hry. Namiesto konkurenčných gangov však budete môcť hrať ako policajti proti pofidérnym chlapíkom. Hra je k dispozícii pre smartfóny s operačným systémom iOS aj Android.

Zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockupy printovych materialov zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tieto elegantné náhľady printových materiálov, vďaka ktorým môžete prezentovať svoje dizajny z oblasti…
pokračovanie článku

Filmové plagáty inšpirované Hitchcockom

Michal Krasnopolski je grafický dizajnér, ktorý sa venuje najmä reklame, dizajnu plagátov a obalov. A práve z oblasti plagátového dizajnu je…