Vény skicák – vtipné ilustrácie prezentujú to naj z grafického odpadu

Knižka obsahuje 90 skíc výtvorov grafika Vény. Ten je dobre známy všetkým, ktorý sledujú FB stránku s priliehavým názvom “grafický odpad”.

Véna je prototyp grafického dizajnéra kúzelníka, ktorý krotí pixely jedna radosť. V publikácii tak nájdete jeho “vydarené” grafické návrhy vo forme nákresov. Jednotlivé námety sú oddelené hláškami, ktoré sú späté s Vénovou existenciou a jeho dizajnérskym životom.

Ilustrácie zobrazené na stránkach knižky slúžia na lepšie pochopenie toho, ako Véna premýšľa a tvorí. Pri každej ilustrácii nájdete zároveň odkaz na zobrazenie finálneho počinu. A keďže predlohou tohto diela je obsah zdieľaný na sociálnej sieti, nechýbajú ani komentáre od fanúšikov grafického odpadu.

Autori dúfajú, že si Vénové výtvory fanúšikovia obľúbia aj v tejto novej podobe a možno sa z nich nejakým spôsobom stane aj zdroj inšpirácie.

Viac info o knižke Vény skicák TU.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Side project na dnes – Nice Letterform

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

Tour de France renovuje logo

Prestížne preteky nedávno predstavili facelift svojho loga. Ten sa nesie v znamení jemných úprav a ladení, ktorých cieľom má byť…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Cafetoria

Cafetoria je pražírna v Helsinkách, která má jasný cíl – nabídnout svým zákazníkům kvalitní organickou kávu s certifikovaným původem a současně…