Kto je naj v dizajne? Best in Design 2020 pozná víťazov

Zlín Design Week ocenil mladých tvorcov. Ich mená zverejnili netradične vo vysielaní Rádia Wave.

Kto teda zvíťazil v 11. ročníku medzinárodnej súťaže, do ktorého sa prihlásilo 500 účastníkov? Poďme na jednotlivé kategórie a mená.

Product & Industrial Design

Prvú kategóriu ovládla Nikola Mikulecká. Jej Výčapný stojan a pivné tácky z porcelánu sú inšpirované tradíciou, univerzálnosťou s eleganciou a sebavedomím. Set sa skvele vyníma a zčasti definuje priestor, v ktorom sa ocitne.

Scale – growing bikeFilip Zabawa zaparkovali na druhom mieste. Dopravný prostriedok, ktorý Filip navrhol, sa prispôsobuje svojmu majiteľovi.

Trojicu uzatvára Kristian RudenkoCircle of life – misa pre život. Ide o komplexné riešenie misky pre kŕmenie psov.

Communication Design

V kategórii zameranej na komunikačný dizajn sa ako najlepšia umiestnila práca Lukase Keyselliho. Ten spracoval písomný komunikačný systém Universal Expression. V praxi by mohol tento systém umožniť globálnu komunikáciu bez ohľadu na jazykové bariéry.

Na druhej priečke skončila Veronika Opatrná s hernými kazetami Pozor, psina!

Tretie miesto patrí Silvii Klúčovskej a jej edukačnej webstránke Znakověda, ktorá sa venuje štúdiu znakového jazyka.

Fashion Design

Víťazom tejto kategórie sa stal Milan Flíček. Jeho kolekcia During the sunset vzdáva hold dvom historickým osobnostiam – Karlovi IV. a T. G. Masarykovi. Prebúdza farby v pánskej móde, ktoré podľa autora v tomto segmente a v Česku trochu absentujú.

Projekt získal nielen prvé miesto tejto kategórie ale stal sa favoritom aj celej súťaže a získal titul Best in Design 2020.

Na druhom mieste sa umiestnila Janina Lewitz s DECRESCENDO – Noise and Silence. Táto kolekcia zobrazuje tóny zvuku v kruhových vzoroch.

Tretie miesto patrí Karolíne Čechovej a jej kolekcii Fragmenty, ktorá prináša pohľad na estetiku pracovných odevov.

Divácka cena Best in Design 2020

Hlasovanie prebiehalo na Facebook stránke Czechdesign. Jeho výsledok bol jednoznačný – víťazom sa stal Filip Zabawa so Scale – growing bike.

Víťazné práce bude možné vidieť na výstave, ktorá sa uskutoční v zlínskej Galérii G18 koncom septembra. Pre čerstvé info odporúčame sledovať FB stránku organizátora – Zlin Design Week.

zdroj: Zlin Design Week

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť