Kto je naj v dizajne? Best in Design 2020 pozná víťazov

Zlín Design Week ocenil mladých tvorcov. Ich mená zverejnili netradične vo vysielaní Rádia Wave.

Kto teda zvíťazil v 11. ročníku medzinárodnej súťaže, do ktorého sa prihlásilo 500 účastníkov? Poďme na jednotlivé kategórie a mená.

Product & Industrial Design

Prvú kategóriu ovládla Nikola Mikulecká. Jej Výčapný stojan a pivné tácky z porcelánu sú inšpirované tradíciou, univerzálnosťou s eleganciou a sebavedomím. Set sa skvele vyníma a zčasti definuje priestor, v ktorom sa ocitne.

Scale – growing bikeFilip Zabawa zaparkovali na druhom mieste. Dopravný prostriedok, ktorý Filip navrhol, sa prispôsobuje svojmu majiteľovi.

Trojicu uzatvára Kristian RudenkoCircle of life – misa pre život. Ide o komplexné riešenie misky pre kŕmenie psov.

Communication Design

V kategórii zameranej na komunikačný dizajn sa ako najlepšia umiestnila práca Lukase Keyselliho. Ten spracoval písomný komunikačný systém Universal Expression. V praxi by mohol tento systém umožniť globálnu komunikáciu bez ohľadu na jazykové bariéry.

Na druhej priečke skončila Veronika Opatrná s hernými kazetami Pozor, psina!

Tretie miesto patrí Silvii Klúčovskej a jej edukačnej webstránke Znakověda, ktorá sa venuje štúdiu znakového jazyka.

Fashion Design

Víťazom tejto kategórie sa stal Milan Flíček. Jeho kolekcia During the sunset vzdáva hold dvom historickým osobnostiam – Karlovi IV. a T. G. Masarykovi. Prebúdza farby v pánskej móde, ktoré podľa autora v tomto segmente a v Česku trochu absentujú.

Projekt získal nielen prvé miesto tejto kategórie ale stal sa favoritom aj celej súťaže a získal titul Best in Design 2020.

Na druhom mieste sa umiestnila Janina Lewitz s DECRESCENDO – Noise and Silence. Táto kolekcia zobrazuje tóny zvuku v kruhových vzoroch.

Tretie miesto patrí Karolíne Čechovej a jej kolekcii Fragmenty, ktorá prináša pohľad na estetiku pracovných odevov.

Divácka cena Best in Design 2020

Hlasovanie prebiehalo na Facebook stránke Czechdesign. Jeho výsledok bol jednoznačný – víťazom sa stal Filip Zabawa so Scale – growing bike.

Víťazné práce bude možné vidieť na výstave, ktorá sa uskutoční v zlínskej Galérii G18 koncom septembra. Pre čerstvé info odporúčame sledovať FB stránku organizátora – Zlin Design Week.

zdroj: Zlin Design Week

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové metalické odstíny PANTONE

PANTONE, specialista na profesionální barevné standardy, vydal svou nejnovější kolekci „Metallic Shimmers“, která designéru umožní vylepšovat jejich návrhy. Kolekce…
pokračovanie článku

Side project na dnes – Nice Letterform

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…