Urban Market tento rok príde k vám domov

Od 23. do 27. februára sa uskutoční online formát známeho podujatia. Tento ročník nebude o nákupe a obdivovaní dizajnu “made in Slovakia”, ale viac o koncertoch či zaujímavých diskusiách.

Minulý rok sa organizátorom síce podarilo zrealizovať zóny v rámci iných projektov a podujatí, či už v rámci parkovej edície festivalu Grape, na letnom aj zimnom Tyršáku a v bratislavskej Vianočnej tržnici, no nebol to Urban Market na aký sme zvyknutí. Priestor na prezentáciu opäť dostala lokálna autorská tvorba a nezávislé značky. Chýbala ale jedna podstatná časť, ktorá obvykle tomuto podujatiu dodáva jedinečnú atmosféru. Pridanou hodnotou marketu je multižánrový sprievodný program, ktorý pozostáva z koncertov, dj vystúpení, workshopov alebo diskusií a zo stretnutí, rozhovorov pri drinku, či dobrom jedle. Bohužial, offline program nebol možný vtedy a nie je to možné ho zrealizovať ani dnes.

Riešením je tak online vydanie sprievodného programu, ktorý Urban Market Online prinesie priamo do obývačiek, izieb a kancelárií. V čase lockdownov, karantén a homeofficov si pre vás organizátori prichystali koncerty obľúbených kapiel a porozprávali sa s hosťami diskusií na témy, ktoré sa nás týkajú.

Tešiť sa môžete na priestor národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne 1900, ktorá prešla starostlivou obnovou pod rukami YIT Slovakia. Práve toto miesto bolo v rokoch 2010 a 2011 domovom Urban Marketu. Stará Cvernovka, miesto s nezabudnutelnou atmosférou bude dokonalou kulisou pre sériu pripravovaných koncertov a diskusií. Počas piatich dní môžete zažiť 6 hudobných vystúpení – predstavia sa 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S.Lannne. Diskusie budú rozoberať slovenský dizajn, viechy, bary a kaviarne, ale aj význam bielej v modernistickej architektúry. Festival vás zároveň prevedie príbehom Cvernovky od jej začiatkov v industrálnej ére, cez komunitný život, až po súčasnosť a pripomenie, že aj umením môžeme bojovať proti extrémizmu.

Urban Market Online môžete sledovať na YouTube alebo Facebooku a podujatie môžete podporiť aj kúpou dobrovoľnej vstupenky.

zdroj: Urban Market

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Jaker Beer – branding na hlavu

Mexické Factor Tres je štúdio, ktoré navrhlo jednoduchú no šikovne vymyslenú etiketu pre tamojšiu značku piva. Jaker Beer,…
pokračovanie článku

Pozrite si práce finalistov NCD 2019

Finálové projekty prestížnej ceny môžete vidieť aj naživo. Stačí od 9. októbra do 1. decembra navštíviť výstavu v Slovenskom centre dizajnu,…