Urban Market tento rok príde k vám domov

Od 23. do 27. februára sa uskutoční online formát známeho podujatia. Tento ročník nebude o nákupe a obdivovaní dizajnu “made in Slovakia”, ale viac o koncertoch či zaujímavých diskusiách.

Minulý rok sa organizátorom síce podarilo zrealizovať zóny v rámci iných projektov a podujatí, či už v rámci parkovej edície festivalu Grape, na letnom aj zimnom Tyršáku a v bratislavskej Vianočnej tržnici, no nebol to Urban Market na aký sme zvyknutí. Priestor na prezentáciu opäť dostala lokálna autorská tvorba a nezávislé značky. Chýbala ale jedna podstatná časť, ktorá obvykle tomuto podujatiu dodáva jedinečnú atmosféru. Pridanou hodnotou marketu je multižánrový sprievodný program, ktorý pozostáva z koncertov, dj vystúpení, workshopov alebo diskusií a zo stretnutí, rozhovorov pri drinku, či dobrom jedle. Bohužial, offline program nebol možný vtedy a nie je to možné ho zrealizovať ani dnes.

Riešením je tak online vydanie sprievodného programu, ktorý Urban Market Online prinesie priamo do obývačiek, izieb a kancelárií. V čase lockdownov, karantén a homeofficov si pre vás organizátori prichystali koncerty obľúbených kapiel a porozprávali sa s hosťami diskusií na témy, ktoré sa nás týkajú.

Tešiť sa môžete na priestor národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne 1900, ktorá prešla starostlivou obnovou pod rukami YIT Slovakia. Práve toto miesto bolo v rokoch 2010 a 2011 domovom Urban Marketu. Stará Cvernovka, miesto s nezabudnutelnou atmosférou bude dokonalou kulisou pre sériu pripravovaných koncertov a diskusií. Počas piatich dní môžete zažiť 6 hudobných vystúpení – predstavia sa 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S.Lannne. Diskusie budú rozoberať slovenský dizajn, viechy, bary a kaviarne, ale aj význam bielej v modernistickej architektúry. Festival vás zároveň prevedie príbehom Cvernovky od jej začiatkov v industrálnej ére, cez komunitný život, až po súčasnosť a pripomenie, že aj umením môžeme bojovať proti extrémizmu.

Urban Market Online môžete sledovať na YouTube alebo Facebooku a podujatie môžete podporiť aj kúpou dobrovoľnej vstupenky.

zdroj: Urban Market

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť