Uherské Hradiště je Srdce Slovácka. S novým logom.

Uherské Hradiště má nové logo. Redizajn identity mesta ostáva verný pôvodnému symbolu, najvýraznejšou zmenou sa stala farba. 

Kľúčový symbol srdca sa po novom nesie v jedinej – červenej. Využitie jednej farby má eliminovať problémy s čiernobielou verziou loga. Miernym faceliftom okrem farebnej palety prešla aj konštrukcia symbolu. To však naďalej zostáva najvýraznejším prvkom, ktorý nadväzuje na slogan “Srdce Slovácka”.

2016-01-04-123305Dynamo_design-Uherske_Hradiste_LOGO_01

Od starého k novému

Víťazom súťaže o nové logo mesta sa stalo pražské Dynamo design. Podľa vyjadrení na stránke štúdia vychádza nové logo z kaligrafie a je možné ho jednoducho reprodukovať jedným ťahom. Odkazuje na tvar stuhy, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou slováckych krojov. Autori novej identity Libor Jelínek a Jan Šlégr prišli podľa Pavla Hubáčka z Útvaru mestského architekta s “najprepracovanejším a nadčasovým riešením vizuálneho návrhu, ktoré má súčasnú podobu a zároveň rešpektuje zadanie súťaže.”

Dynamo_design-Uherske_Hradiste_LOGO_04

V jednote je sila, v dizajn manuáli jednota

Dynamo design pripravuje pre účely novej identity a jej aplikovania do praxe aj kompletný dizajn manuál. Jeho obsah bude okrem iného zahŕňať aj drobné úpravy heraldického znaku a samozrejme aj podrobné pravidlá používania. Práve to má zabezpečiť zmenu v súčasnej nejednotnej prezentácii mesta. Hovorca radnice Jan Pášma:

“Každá budova úradu a mesta je označená inou formou, úroveň a štýl propagačných materiálov je nejednotný. Zamieňajú sa pojmy logo a znak, používajú sa s celou radou typov písma. Každá organizácia má iný, často veľmi nekvalitný vizuálny štýl.”

011767_05_081225 Dynamo_design-Uherske_Hradiste_LOGO_05

Uherské Hradiště by tak podľa jeho vedenia mohlo získať v novom logu a návode ako ho správne používať prostriedky pre dôstojnejšiu prezentáciu mesta. Práve na tomto úsilí chcú predstavitelia mesta spolupracovať s autorským štúdiom.

Čo hovoríte na novú podobu identity vy? Páči sa vám?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ident RTVS zvíťazil na svetovej súťaži

Televízia nominovaná v kategórii Imidžová kampaň televíznej stanice získala zlato na prestížnych cenách Svetovej akadémie PROMAX. Nechala tak za…
pokračovanie článku

Vytvorte hmotnú cenu pre Anasoft litera 2021

Litera fest otvára výzvu na návrh a realizáciu hmotnej ceny/objektu pre laureáta alebo laureátku ceny Anasoft litera 2021 v celkovej sume 1000 €.
pokračovanie článku

Adobe Illustrator 88

Nie, toto nie je žiaden vtip ani preklep. A nejde ani o nasledovníka verzie CS6 s novým, prapodivným označením. Illustrator 88…
pokračovanie článku

Stiahnite si hravé písmo Chirp

Font sa svojím štýlom sa hodí pre projekty s uvoľnenou a neformálnou atmosférou.