Uber odhalil nové logo!

uber 2016 app icon before after 800x333 - Uber odhalil nové logo!

Služba v týchto dňoch predstavila svojim používateľom ale aj svetu nové logo. Čo nahradilo pôvodný minimalistický vizuál?

Atóm. Práve ten sa stal dôležitým prvkom v rámci nového konceptu, ktorý okolo redizajnu identity vytvoril autorský tím.

Stavebná častica je podľa jeho členov tiež určitým spôsobom prepravy, podobne ako samotný Uber. Nová podoba loga už stihla zožať vlnu kritiky z radov verejnosti i dizajnérov, niektorí však – ako napríklad Fast Company – v novom smerovaní platformy vidia zmysel. Uber chce byť trochu menej spoločnosťou, ktorú definuje flotila súkromných čiernych limuzín a trochu viac spoločnosťou, s ktorou sú spojené aj ďalšie služby ako práčovne či donáška jedla.

uber odhalil nove logo 3056258 slide 4 ubers new logo marks a shift from luxury brand to viral sensation 580x326 - Uber odhalil nové logo!

Terajšia identita bola vytvorená tak, aby sa prispôsobovala konkrétnym krajinám, v ktorých Uber pôsobí. Tím dizajnérov preto dlhodobo študoval a skúmal rôzne textúry, tvary, módu či architektúru, ktoré charakterizujú tú-ktorú krajinu. Je otázne, či časová investícia práve v tejto oblasti vývoja nového loga bola tá najpodstatnejšia.

uber odhalil nove logo uber 2016 app icon detail 580x245 - Uber odhalil nové logo!

Zľava doprava: Pasažieri, vodiči

Po novom sa majú odlišovať aj ikonky aplikácií – inú uvidia šoféri a inú cestujúci. V prípade služby ako Uber je práve mobilná aplikácia priestorom, kde sa s brandingom stretáva podstatná časť ľudí. Dokážu si však úspešne priradiť obe logá v ich aktuálnej podobe k značke, či zapamätať si ich?

Čo hovoríte na redizajn vy? Staré alebo nové?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
e7d6b30e908349a59b3eceeb1340d298 380x220 - NeuBible - minimalistická biblia vo vrecku
pokračovanie článku

NeuBible – minimalistická biblia vo vrecku

V súčasnosti existujú alebo vznikajú mobilné aplikácie snáď pre všetky oblasti života. Výnimkou nie je ani taká biblia.…
1 380x220 - Letterpress kit na doma
pokračovanie článku

Letterpress kit na doma

Pre všetkých, ktorí majú radi lettepress, máme dobrú správu. Vďaka sade od Brit+ Co si teraz môžete touto…
57516019c32093988aa5916f6f70f1e4 380x220 - Mockup bilbordu zadarmo!
pokračovanie článku

Mockup bilbordu zadarmo!

Na graphicburger aktuálne nájdete aj tento mockup bilbordu. Môžete prostredníctvom neho prezentovať svoje práce týkajúce sa napríklad reklamnej…