Postrádáte ve Vašem vzorníku Pantone barvu?

Od roku 2010 přibylo v systému Pantone Color Matching 532 barvy. Porovnejte vzorník, který máte po ruce, s naším obrázkem a ověřte si, z jaké edice pochází nebo kolik odstínů Vám možná chybí.

Nemůžete nalézt ten Váš? Pak je pravděpodobně starší než 7 let. Vzorníky vyrobené před rokem 2010 jsou ale vyrobené odlišnou recepturou na jiném papíře a nejsou dnes již aktuální.

Pořiďte si aktuální vzorník, abyste měli kompletní nabídku. Nechte se inspirovat nabídkou nejoblíběnějších Pantone vzorníků.

 

PANTONE Formula Guide Solid Coated & Solid UncoatedPANTONE Formula Guide Solid Coated & Solid Uncoated
(Plus Series 2016)
Je určený pro tiskaře, designéry a grafiky. Jedná se o dva samostatné vějířovité vzorníky tištěné na potahovaném a nepotahovaném papíře. Celkem vzorník obsahuje 1867 přímých barev PANTONE v obou variantách coated a uncoated.
Více informací

 

 

PANTONE Plastic Standard Chips – PMSPANTONE Plastic Standard Chips – PMS
(plastové vzorky PANTONE PMS)

Nepostradatelná pomůcka všech výrobců pro ověření skutečného vjemu barevného plastu. Důležitá pomůcka pro komunikaci mezi návrháři a továrnou. Vzorky lze objednat po jedné barvě nebo i v celých sadách.
Více informací

 

 

PANTONE Color Bridge Guide CoatedPANTONE Color Bridge Guide Coated
(Plus Series 2016)
Slouží především návrhářům a grafikům, kteří si potřebují ověřit vzhled Pantone barvy po převodu do běžného ofsetového tisku.
Více informací

 

1 comment
  1. Prosim vás, priatelia!
    Kúpte si aspoň tú 2014
    a tlačte na svojich dodávateľov, nech to majú tiež. Kúpil som si ju hneď začerstva a neverili by ste ako sa cítim od tej doby osamotený. Ešte dnes, a to už je moja verzia pomaly prepotená, narážam na problémy s farbami. Ak si náhodou vyberiem jednu z tých akože benefitov, tak na druhej strane je zaručene niekto, kto mi vôbec nerozumie. Teoreticky by to mohlo byť jedno, ak by mu (tlačiarovi) niekto tú farbu dodal v kýbliku. Žiaľ, tento problém smrdí od samotnej podstaty: miešači farieb nemajú aktualizované receptúry v stroji. Smutné zistenie. Trochu pridrahé farby na nástenku! A to doslovne. Ani do knižníc Adobe sa tieto aktuality nedostali. Do CS6 sa knižnice neaktualizovali, ale po stiahnutí z Pantone.com len pridali ako ďalšie. V nových knižniciach sa naviac nedá farba voliť číselne a vyberá sa ťahaním slidera. Trafiť sa do CoolGray napr, 4 je celkom j.bačka.
    Viem, ľudia si zvykli na to, že Pantone je drahý a kupuje sa na pol života. Treba sa prebrať, pretože aj Pantone chce svoje a obávam sa, že sa nechal inšpirovať Adobe Cloudami. Veľký Brat nespí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Otvorená výzva festivalu Tehláreň

Vyhlasujeme otvorenú výzvu druhého ročníka umeleckého festivalu Tehláreň, ktorého zámerom je poskytnúť priestor pre súčasné umenie najmä z tvorby mladých začínajúcich umelcov alebo študentov umenia. Festival sa uskutoční v auguste 2020 v Liptovskom Mikuláši.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Berlin Genuino

Vedoucí Salonu Berlin se snažili oživit celou řadu výrobků pro péči o muže. Po hlubokém procesu vymýšlení a fintě pokus…