Postrádáte ve Vašem vzorníku Pantone barvu?

Od roku 2010 přibylo v systému Pantone Color Matching 532 barvy. Porovnejte vzorník, který máte po ruce, s naším obrázkem a ověřte si, z jaké edice pochází nebo kolik odstínů Vám možná chybí.

Nemůžete nalézt ten Váš? Pak je pravděpodobně starší než 7 let. Vzorníky vyrobené před rokem 2010 jsou ale vyrobené odlišnou recepturou na jiném papíře a nejsou dnes již aktuální.

Pořiďte si aktuální vzorník, abyste měli kompletní nabídku. Nechte se inspirovat nabídkou nejoblíběnějších Pantone vzorníků.

 

PANTONE Formula Guide Solid Coated & Solid UncoatedPANTONE Formula Guide Solid Coated & Solid Uncoated
(Plus Series 2016)
Je určený pro tiskaře, designéry a grafiky. Jedná se o dva samostatné vějířovité vzorníky tištěné na potahovaném a nepotahovaném papíře. Celkem vzorník obsahuje 1867 přímých barev PANTONE v obou variantách coated a uncoated.
Více informací

 

 

PANTONE Plastic Standard Chips – PMSPANTONE Plastic Standard Chips – PMS
(plastové vzorky PANTONE PMS)

Nepostradatelná pomůcka všech výrobců pro ověření skutečného vjemu barevného plastu. Důležitá pomůcka pro komunikaci mezi návrháři a továrnou. Vzorky lze objednat po jedné barvě nebo i v celých sadách.
Více informací

 

 

PANTONE Color Bridge Guide CoatedPANTONE Color Bridge Guide Coated
(Plus Series 2016)
Slouží především návrhářům a grafikům, kteří si potřebují ověřit vzhled Pantone barvy po převodu do běžného ofsetového tisku.
Více informací

 

1 comment
  1. Prosim vás, priatelia!
    Kúpte si aspoň tú 2014
    a tlačte na svojich dodávateľov, nech to majú tiež. Kúpil som si ju hneď začerstva a neverili by ste ako sa cítim od tej doby osamotený. Ešte dnes, a to už je moja verzia pomaly prepotená, narážam na problémy s farbami. Ak si náhodou vyberiem jednu z tých akože benefitov, tak na druhej strane je zaručene niekto, kto mi vôbec nerozumie. Teoreticky by to mohlo byť jedno, ak by mu (tlačiarovi) niekto tú farbu dodal v kýbliku. Žiaľ, tento problém smrdí od samotnej podstaty: miešači farieb nemajú aktualizované receptúry v stroji. Smutné zistenie. Trochu pridrahé farby na nástenku! A to doslovne. Ani do knižníc Adobe sa tieto aktuality nedostali. Do CS6 sa knižnice neaktualizovali, ale po stiahnutí z Pantone.com len pridali ako ďalšie. V nových knižniciach sa naviac nedá farba voliť číselne a vyberá sa ťahaním slidera. Trafiť sa do CoolGray napr, 4 je celkom j.bačka.
    Viem, ľudia si zvykli na to, že Pantone je drahý a kupuje sa na pol života. Treba sa prebrať, pretože aj Pantone chce svoje a obávam sa, že sa nechal inšpirovať Adobe Cloudami. Veľký Brat nespí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – RIO Ice Cream

Koncept značky zmrzliny byl inspirován jedním z nejbarevnějších měst na světě – Rio de Janeiro. RIO odráží hlavní asociace…
pokračovanie článku

Linotype – The Film

Predstavte si, že máte tridsať a práve ste vynašli niečo, čo zásadným spôsobom zmení svet papiera a tlačeného textu. Ako…