Type:Rider – písmenkový Super Mario

Type:Rider je hra pre zariadenia iOS a Android, v ktorej môžete spoznávať históriu typografie. Medzi videohrami si už stihla získať aj vtipné označenie „Final Fontasy“. Počas hrania sa ujímate dvoch bodiek, ktoré putujú cez desiatku rôznych lokácií. Prostredie každej z nich je navrhnuté tak, aby korešpondovalo s dobou, ktorá súvisí s príchodom nového míľnika typografie či špecifického fontu. Prejdete tak od prehistorických jaskynných malieb až k inštalácii, ktorá odkazuje na Metropolis Fritza Langa.

Podobne ako v iných skákačkách, i tu je vašou úlohou vyriešiť počas postupu levelom sériu hádaniek. Pohybujete sa pritom po písmach ako Garamond, Helvetica, Times New Roman či Futura. K tomu získavate tzv. power-upy, ktoré možno budú niektorí poznať zo Super Maria. Tieto bonusy nájdete na stránkach knihy, ktorú si môžete podobne ako e-knihu prečítať po skončení hry. V hre využívate rôznorodé tvary písmen príslušných fontov, vďaka ktorým sa môžete pohybovať vpred.

Typografia je stará a neviditeľná forma umenia, ktorú naozaj pozná iba zopár ľudí. História písmen je však koniec-koncov i históriou ľudstva. Pre to sme sa rozhodli vytvoriť hru, ktorá umožní hráčom zistiť niečo o dejinách písma, zatiaľ čo ho doslova preskúmavajú.“ hovorí o hre parížsky dizajnér Théo Le Du Fuentes, ktorý na vývoji hry spolupracoval.

Hra, v ktorej úspech skutočne spočíva v dokonalom poznaní tvarov a línií znakov, umožňuje človeku, aby sa o rozsiahlej téme naučil niečo nové. Navyše zábavným spôsobom. Autori dúfajú, že ich hra prispeje k tomu, že si ľudia budú v budúcnosti voliť písma starostlivo a s novými vedomosťami.

 Niektoré z úrovní Type:ridera

slab garamond bodoni 8

Ak si chcete hru Type:Rider skúsiť, nájdete ju na iTunes Store a Google Play.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si scriptové písmo zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na bezplatné stiahnutie písma Bientot. Hodí sa na pozvánky, svadobné oznámenia ale aj…
pokračovanie článku

Dizajnové termíny – jednoducho pre laikov I.

Výrazy, ktoré používajú grafici a dizajnéri bežne, môžu niekedy pôsobiť ako úplne nový neznámy jazyk. Medzerovanie, CMYK, RGB, teplé…