Type:Rider – písmenkový Super Mario

Type:Rider je hra pre zariadenia iOS a Android, v ktorej môžete spoznávať históriu typografie. Medzi videohrami si už stihla získať aj vtipné označenie „Final Fontasy“. Počas hrania sa ujímate dvoch bodiek, ktoré putujú cez desiatku rôznych lokácií. Prostredie každej z nich je navrhnuté tak, aby korešpondovalo s dobou, ktorá súvisí s príchodom nového míľnika typografie či špecifického fontu. Prejdete tak od prehistorických jaskynných malieb až k inštalácii, ktorá odkazuje na Metropolis Fritza Langa.

Podobne ako v iných skákačkách, i tu je vašou úlohou vyriešiť počas postupu levelom sériu hádaniek. Pohybujete sa pritom po písmach ako Garamond, Helvetica, Times New Roman či Futura. K tomu získavate tzv. power-upy, ktoré možno budú niektorí poznať zo Super Maria. Tieto bonusy nájdete na stránkach knihy, ktorú si môžete podobne ako e-knihu prečítať po skončení hry. V hre využívate rôznorodé tvary písmen príslušných fontov, vďaka ktorým sa môžete pohybovať vpred.

Typografia je stará a neviditeľná forma umenia, ktorú naozaj pozná iba zopár ľudí. História písmen je však koniec-koncov i históriou ľudstva. Pre to sme sa rozhodli vytvoriť hru, ktorá umožní hráčom zistiť niečo o dejinách písma, zatiaľ čo ho doslova preskúmavajú.“ hovorí o hre parížsky dizajnér Théo Le Du Fuentes, ktorý na vývoji hry spolupracoval.

Hra, v ktorej úspech skutočne spočíva v dokonalom poznaní tvarov a línií znakov, umožňuje človeku, aby sa o rozsiahlej téme naučil niečo nové. Navyše zábavným spôsobom. Autori dúfajú, že ich hra prispeje k tomu, že si ľudia budú v budúcnosti voliť písma starostlivo a s novými vedomosťami.

 Niektoré z úrovní Type:ridera

slab garamond bodoni 8

Ak si chcete hru Type:Rider skúsiť, nájdete ju na iTunes Store a Google Play.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

QuarkXpress upgrade pouze do neděle

Pouze do neděle můžete upgradovat na QuarkXpress 9 z verzí 3-7 a navíc máte verzi 10 zdarma. Po tomto datu to…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Nice Cream Premium Collection

Design, značka a obal zdravé zmzliny Nice Cream s nízkokalorickým obsahem vznikl na začátku roku 2019. Designér se pokoušel prozkoumat…
pokračovanie článku

HĽADÁME DETEPÁKA

Do reklamnej agentúry v centre Bratislavy hľadáme šikovného kolegu. Ak hravo zvládaš zalamovanie, vyraďovanie, úpravu a kontrolu podkladov pred tlačou…