Type Hunting. Blog dizajnéra, ktorý loví písma.

V prípade, že práve zamyslene hryziete koniec svojej ceruzky (alebo pera od tabletu) máme pre vás tip. Ak hľadáte inšpiráciu pre váš nový dizajn alebo logotyp, je táto zbierka to pravé. Dohromady ju dal freelance grafický dizajnér Jonathan Lawrence.

Na Tumblr blogu s príhodným názvom Type Hunting autor neustále rozširuje zbierku svojich úlovkov. Nájdete tu naozaj krásne  fotografie rozmanitých písiem a letteringu. Človek sa po chvíli skrolovania cíti ako v múzeu a pozorne si prezerá všetky tie cedule, plechovky, etikety a mnohé iné formy, ktorými možno stvárniť text. Je skutočne úžasné, koľko podôb môže typografia mať. Už teraz sa tešíme na ďalšie prírastky.

Lawrenceov web: http://jonathanlawrence.net/

blog: http://typehunting.com/

 

zopár kúskov zo zbierky

tumblr_mr1di8BqNR1rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vwqgFNa1rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vvma2x21rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vv9cPA21rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vuxucOP1rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vshr2gj1rg7j4jo1_500 tumblr_mn2vrz6YNs1rg7j4jo1_500

  

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Spout Coffee, Cadillac mezi kávami

Spout je speciální pražírna, která vyrábí vysoce kvalitní kávové nápoje. V tomto projektu chtěli zvýraznit luxusní a velmi chutnou kávu pomocí černých a zlatých tónů. Tyto faktory podpořili silnou a odvážnou typografií.
pokračovanie článku

Heavyweight – Heavy Talk

25. septembra,  19:00 Tonlab, Tusarova 55, Prague, Czech Republic Jan Horčík a Filip Matějíček stojí za projektem nové výrazné písmolijny Heavyweight.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – IV. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie,…
pokračovanie článku

Mockup hlavičkového papiera zadarmo

Graphicburger už z DeTePe alebo aj mimo neho zrejme poznáte. Ak by nie, je to portál, na ktorom môžete…