Ja, My, Všetci – nová kampaň zdôrazňuje dôležitosť prevencie v uliciach Barcelony

Priamočiary no paradoxne práve vďaka tomu výrazný vizuál vytvorilo štúdio Familia.

Spoločnými silami

Kampaň komunikuje základné spôsoby ako chrániť seba aj ostatných. Prezentuje tri úrovne ochrany, ktorá začína jednotlivcom, pokračuje skupinami a končí spoločnosťou ako takou.

Ako fomu zvolili autori z Familie jednoduchú linkovú ilustráciu s obmedzeným počtom ťahov, ktorá prináša zaujímavý efekt. Čierna linka na bielom pozadí je v uliciach na prvý pohľad odlíšiteľná od inej outdoor komunikácie a podobne to platí aj v prípade online výstupov. Vizualita vychádza z už navrhnutej ikonografie, ktoré Familia vytvorila spolu s ďalším štúdiom Forma pre účely predošlej kampane COVID-19 Hygienic Measures. Tento vizuálny jazyk bol podľa autorov ideálny aj pre aktuálnu komunikáciu.

Výsledkom je veľmi priamočiare a efektívne posolstvo smerom k ľuďom, ktoré má podľa zakladateľa Familie Aleixa Artigala bližšie k manuálu než k tradičnej kampani. Tento prístup rovnocene spája estetický vizuál a funkciu.

Štúdio spolupracovalo na kampani pre Barcelonu s mestskou radou a jej kreatívnym riaditeľom Nachom Padillom.

zdroj: The Brand Identity

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pozrite si práce finalistov NCD 2019

Finálové projekty prestížnej ceny môžete vidieť aj naživo. Stačí od 9. októbra do 1. decembra navštíviť výstavu v Slovenskom centre dizajnu,…
pokračovanie článku

Hľadáme ilustrátorov

Aká je úroveň slovenských ilustrátorov? Majú dosť práce? Dokážu reagovať na zadanie a zvládnuť zákazku? Potrebuje printový magazín dobré…