Ja, My, Všetci – nová kampaň zdôrazňuje dôležitosť prevencie v uliciach Barcelony

Priamočiary no paradoxne práve vďaka tomu výrazný vizuál vytvorilo štúdio Familia.

Spoločnými silami

Kampaň komunikuje základné spôsoby ako chrániť seba aj ostatných. Prezentuje tri úrovne ochrany, ktorá začína jednotlivcom, pokračuje skupinami a končí spoločnosťou ako takou.

Ako fomu zvolili autori z Familie jednoduchú linkovú ilustráciu s obmedzeným počtom ťahov, ktorá prináša zaujímavý efekt. Čierna linka na bielom pozadí je v uliciach na prvý pohľad odlíšiteľná od inej outdoor komunikácie a podobne to platí aj v prípade online výstupov. Vizualita vychádza z už navrhnutej ikonografie, ktoré Familia vytvorila spolu s ďalším štúdiom Forma pre účely predošlej kampane COVID-19 Hygienic Measures. Tento vizuálny jazyk bol podľa autorov ideálny aj pre aktuálnu komunikáciu.

Výsledkom je veľmi priamočiare a efektívne posolstvo smerom k ľuďom, ktoré má podľa zakladateľa Familie Aleixa Artigala bližšie k manuálu než k tradičnej kampani. Tento prístup rovnocene spája estetický vizuál a funkciu.

Štúdio spolupracovalo na kampani pre Barcelonu s mestskou radou a jej kreatívnym riaditeľom Nachom Padillom.

zdroj: The Brand Identity

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Paper craft – profi vystrihovačky

Pamätáte si ešte časy ABCčiek a ich papierových modelov? Možno ste aj dva-tri zlepili. Pre prípad, že sa vám…
pokračovanie článku

MOTIONCUTTER: laserový výsek plný fantázie

Predstavte si zariadenie, ktoré vie urobiť výsek do najmenších detailov, ryhovanie, gravírovanie, performáciu, mikroperformáciu či výsek na samolepky v jednom kroku. Presne takéto zariadenie je novinka MOTIONCUTTER od Konica Minolta.