Tripadvisor má nové logo!

Svetoznámy cestovný poradca nedávno rebrandoval v spolupráci s Mother Design.

Spoločnosť sa od svojho založenia v roku 2000 etablovala ako jednotka v poskytovaní informácií pre cestovateľov. Mesačne portál navštívi 460 miliónov ľudí, ktorý na ňom môžu získať prehľad o tom, čo navštíviť, zažiť, ochutnať a vidieť. Logo, ktorým sa Tripadvisor prezentoval, však už potrebovalo trochu oprášiť a podporiť tak spomínanú pozíciu lídra.

Edit>Simplify…

Ollie, ako sa soví maskot volá, je po novom stvárnený o čosi priamejšie s menej delikátnymi prvkami a silnejšími líniami. To ostatne platí aj pre zvyšok loga z viacerých aspektov. Namiesto štyroch farieb využíva primárne logo iba jednu, resp. v alternatívnej verzii dve farby. Takisto aj samotný wordmark necituje farebné delenie na trip a advisor z pôvodného loga.

Výsledkom je čistý vzhľad a výraznejší vzhľad. Na druhej strane predchodca, napriek (alebo práve vďaka) svojej mierne hipisáckej náture s divokou farebnosťou, bol o čosi unikátnejší a pomáhal značku na prvý pohľad odlíšiť. Napríklad – najmä v malých aplikáciách – môže pri letmom pohľade monofarebná Ollie v zelenom poli evokovať symbol z loga Spotify.

Bezpätkový Trip

Wordmark zložka nového loga využíva custom písmo od Colophon Foundry nazvané Trip Sans. Jeho rodina obsahuje celkovo 8 rezov – Od Mono po Ultra. Samotnému logu sekunduje farebná paleta, ktorá spolu s ikonkami slúži na ďalšie rozvíjanie identity. Farebnosť je navrhnutá s ohľadom na poskytnutie širokých možností pre komunikáciu. Obsahuje výrazné aj menej nápadné odtiene, z ktoré možno vyberať podľa kontextu.

Trip sans

Farebná paleta

Ikonky v kombinácii s textom

Celkovo ide o vydarený redizajn, ktorý napĺňa svoje poslanie aj keď možno by v jadre novej identity neškodilo zachovať niečo z hravej nátury predchodu.

Čo hovoríte na nové logo Tripadvisoru vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nový redesign krekrů Ritz

Mondelēz International spolupracovali s londýnskou kanceláří globální brand design agentury Bulletproof, aby mohli společně navrhnout obal pro Ritz snacking…
pokračovanie článku

InDesign tutorial 24: Personalizace dat

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…