Taschkēn a Adela zachraňujú spoločne lesy – s taschkami

Tohtoročná jar so sebou prináša nielen nové vône a farby, ale aj slovenský brand Taschkēn v novom šate. Oficiálnou ambasádorkou nákupných taschiek (tašiek), sa totiž stala slovenská moderátorka Adela Vinczeová. Udržateľná móda tak naberá na Slovensku nový rozmer.

Taschkou proti taške – tej plastovej

Priemerný Slovák spotrebuje ročne až 466 ľahkých igelitových tašiek – teda igelitiek. Slovenský brand Taschkēn si predsavzal znížiť toto číslo. Ponúka ručne šité nákupné taschky, ktorými prináša netradičným spôsobom osvetu v oblasti ekológie. Kvalitné látky dováža až z talianskeho mesta Capriolo a každú taschku ručne šijú jeho krajčírky v českom Vimperku a Prahe. Taschkēn zároveň ako prvý brand na Slovensku úplne stransparentnil cenu svojich produktov. Stal sa tak popredným predstaviteľom udržateľnej módy na Slovensku. Brand oslovuje čím ďalej, tým viac ľudí a začína spolu so známymi osobnosťami a umelcami spolupracovať na niekoľkých kampaniach.

Adela navrhla vlastný dizajn taschky

Novou tvárou a ambasádorkou brandu sa stala Adela Vinczeová, známa slovenská moderátorka. Spolupráca sa začala už v januári tohto roka, kedy Taschkēn oslovil práve Adelu, ako aktívnu stúpenkyňu udržateľnej módy. Adela v rámci spolupráce navrhla svoj vlastný dizajn potlače taschky s nápisom “Less is more” (“Menej je viac”). Svojim dizajnom sa tak snaží apelovať na súčasný globálny problém, ktorým je plytvanie potravinami. Nákupnú taschku “Less is more” Taschkēn už čoskoro oficiálne predstaví verejnosti na svojom e-store.

“To, čo robí Taschkēn je sympatické a myslím si, že čím viac to bude niekto robiť, tým viac to bude ľuďom pripadať prirodzené a budú si to žiadať sami. Je to podnet pre ľudí, ako si možno veci vážiť viac. Teraz nám príde všetko samozrejmé.” tvrdí Adela.

Kúp taschku, les k nej dáme gratis

Práve kúpou Adelinej taschky zákazníci podporia výsadbu stromov v ohrozených lesoch na západnom Slovensku. Taschkēn daruje 5 € z ceny každej predanej taschky “Less is more” neziskovej organizácii BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) na výsadbu sadeníc stromov. BROZ zabezpečí výsadbu v jesenných mesiacoch tohto roka.  Zákazník navyše dostane ako poďakovanie certifikát s vlastným menom a lokalitou výsadby. Certifikát mu bude pripomínať, že aj on je súčasťou našich lesov. Taschkēn svoju výrobu, predaj a osvetu berie zodpovedne a aj v tomto prípade stransparentní nielen cenu, ale aj celú spoluprácu.

Jar je jedno z najkrajších ročných období. Podporme tak prebúdzajúcu sa prírodu a lesy, štýlovo a netradične. Buďme trošku “ecoisti”. Adela už začala. Vy na čo čakáte?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť