Štartuje 3. ročník súťaže Book in Progress

Súťaží sa v nej už tradične o kompletnú produkciu rozpracovanej knihy – s papierom a tlačou zadarmo.

Pomáhať knihám s hodnotou

Book in Progress v minulých rokoch pomohla na svet ilustrovanému komiksu Spiritistky, či básnickej zbierke Starý lev a mladá opice. Tento rok vyjdú knihy, ktoré zvíťazili v druhom ročníku súťaže – B jako Běžec ilustrátora Jindřicha Janíčka, Kulturáky, ktoré mapujú české kultúrne domy, či publikácia Berlínskej model o českej progresívnej scéne.

“Kniha je dokonalý vynález a pekná kniha je navyše umelecké dielo. Ponuka na trhu tomu tak celkom nezodpovedá. K dostaniu je množstvo spotrebného tovaru, ktoré čitatelia rýchlo skonzumujú a odložia, prípadne vyhodia.” uvažuje šéfredaktor nakladateľstva Paseka Jakub Sedláček

Zmysel súťaže Book in Progress je podľa neho celkom opačný – pomáhať knihám, ku ktorým sa budú ľudia radi vracať a ktoré budú ozdobou ich knižnice. Nezáleží pritom, či ide o fotografickú knihu, komiks, cestopis, výtvarný katalóg či krásne ilustrovaný román. Otvorenosť najrozmanitejším žánrom a formám je kvalitou, ktorou sa súťaž môže pochváliť.

V procese

Zaujímavým rysom súťaže, ako už názov napovedá, je, že sa hodnotia publikácie, ktoré ešte nie sú dokončené. Book in Progress sa tak stáva súčasťou ich zrodu. Príprava  a vydanie knihy je náročné, výhra preto dáva víťazovi príležitosť priviesť medzi čitateľov projekt, ktorý by inak bol nad jeho možnosti.

Do minulého ročníku sa zapojilo celkovo vyše 100 knižných projektov prevažne z Čiech a Slovenska. Súčasťou Book in Progress 3 bude aj konferencia. Počas nej sa predstavili vybraní finalisti súťaže a tiež prebehli zaujímavé prednášky rečníkov na otvorené témy okolo knihy.

Ako sa zapojiť

Prihlásiť sa môžete s akýmkoľvek knižným projektom, ktorý má zaujímavé grafické spracovanie a tému, či už ide o autorské knihy, komiksové príbehy, fotografické a detstké knižky.

Prihlášky jedného či viacerých projektov možno vyplniť na webe súťaže bip.dipozitiv.cz do 31. októbra. Prihlásenie je bezplatné, bez obmedzenia veku a projektu.

Vyhlásenie výsledkov

Odborná porota následne vyberie desiatku finalistov, ktorí dostanú možnosť prezentovať svoje knihy v rámci konferencie Book in Progress #3. Ta bude podobne ako minulý rok v novembri 2021 v Prahe. Tri najlepšie projekty získajú papier PERGRAPHICA® a absolútny víťaz aj dohodnutú tlač v tlačiarni QUATRO PRINT.

Viac info nájdete na webe Book in Progress.

zdroj: Book in Progress

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadáme senior dizajnéra – Slido

Sme úspešný slovenský startup, ktorý sa presadil v zahraničí. Teraz potrebujeme teba, aby si nám pomohol vybudovať ešte lepší…
pokračovanie článku

Nissan chystá zjednodušené logo

Značka ide cestou flat prevedenia, ktoré hádže do koša všetky odlesky a priestorové efekty, ktorými sa prezentovali automobilky v minulosti.
pokračovanie článku

Štetce Edvarda Muncha vo Photoshope

Adobe nedávno predstavila svoj nový projekt pod názvom The Hidden Treasures of Creativity. Ten má do digitálneho sveta preniesť…