Spoznajte free alternatívu k Illustratoru

Vývojársky tím Serif viac ako 25 rokov ponúka používateľom alternatívu ľudových cien ako odpoveď na ponuku Adobe. Teraz prichádza s náhradou za Illustrator. Bezplatnou. Aj na Mac.

Práve posledná informácia spôsobí radosť mnohým, ktorý doteraz po softvéri od Serifu nesiahli jednoducho preto, lebo bol podporovaný iba na PC. Táto nevýhoda dlho odrádzala ľudí, ktorí si k práci sadali pred Mac. Program s názvom Affinity Designer je teda prvou vecou z dielne Serif, ktorá prichádza na zariadenia s jablkom na kapote. Ide o jeden z plánovanej palety profesionálnych nástrojov pre kreatívcov. Všetky samozrejme Mac kompatibilné.

Je jasné, že Adobe programy predstavujú asi to najlepšie, čo sa dá vlastniť. Serif vám neponúkne ani prepojenosť Creative Cloud (zatiaľ). Ak však patríte do skupiny tzv. light users, softvér je skvelou náhradou, ktorá vám navyše ušetrí na licencii pekných pár eur. Čo je ešte lepšie – do októbra je vonku dostupná beta Affinity Designer, ktorú si môžete stiahnuť bezplatne. affinity.serif.com

affinity2

Program využíva všetky dostupné benefity OS X architektúry – Open GL, Core Graphics či  Grand Central Dispatch. Podľa oficiálnych informácií je optimalizovaný aj pre 64-bit systémy a viacjadrové procesory za účelom lepšieho výkonu. Nezabudlo sa ani na dôležitosť podpory štandardných AI, EPS alebo PDF formátov.

Designerovi pribudnú časom aj príbuzní z rodiny Affinity – Photo a Publisher. Objaviť by sa mali v rozmedzí jedného roku a vývojári už teraz sľubujú plnú integráciu medzi trojicou programov pre bezproblémové prechádzanie z jedného do druhého. Trochu to pripomína Creative Cloud, predplatné však Serif v prípade Affinity zatiaľ neplánuje. Po vydaní plnej verzie softvéru na jeseň v októbri bude Affinity Designer dostupný v App Store za zhruba 37 eur.

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mon Choco – identita plná hravej ilustrácie

Identita značky môže mať množstvo vizuálnych podôb. Od elegantných a minimalistických až po hravé a pestré. Dnes vám ponúkame pohľad…