Skice a wireframy on-the-go s novou appkou od Adobe

Adobe nedávno vydalo novú aplikáciu s názvom Adobe Comp CC. Nejde však o celkom horúcu novinku – aplikácia sa objavila už na minuloročnom Adobe Max. Vtedy ešte ako koncept niesla názov Project LayUp. Dôležitejšie než samotný názov je samozrejme to, čo vlastne aplikácia dokáže.

V skratke možno povedať, že pomocou nej môžete vytvárať layouty pre print, web i mobilné zariadenia. A to takpovediac za behu – priamo na obrazovke vášho iPadu.

Jednotlivé prvky ako obrázky, nadpisy, textové bloky, či tvary jednoducho umiestnite pomocou niekoľkých pohybov prstov na displeji. Aplikácia sa javí ako efektívne a jednoduché riešenie pre skicovanie a tvorbu wireframeov pre vyššie spomínané kategórie.

Rozpracovaný koncept môžete dokončiť v jednom z desktop programov. Záleží na vás, ktorý preferujete, a od projektu, na ktorom práve pracujete. Na výber teda máte menovite InDesign CC, Photoshop CC a Illustrator CC.

Aplikácia je zároveň prvou spomedzi mobilných, ktorým vo výbave nechýba kompletný TypeKit katalóg. Z neho je možné čerpať kvalitné fonty pre textovú zložku práce.

screen480x480-1screen480x480-2

Potešiť môže aj update, ktorý sa chystá. 360 Degree Workflow zabezpečí do budúcna plynulý prenos veci medzi aplikáciami – všetko vďaka novému formátu Compound Document Format – univerzálnemu pre Adobe desktop i mobilné appky.

Export je možné robiť vo vektorových súboroch do Photoshopu či Ilustrátoru s presnosť 1:1 pixel.

Adobe Comp CC si môžete bezplatne stiahnuť TU. Viac informácii o aplikácii nájdete na tomto odkaze. Alebo aj v nasledovnom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Konference Zlin Design Week o Designu, který pomáhá. Budete u toho?

Společně s dalším ročníkem festivalu Zlin Design Week se blíží i Konference, která je jeho nedílnou součástí. V pondělí 9. 5. 2022 ve Zlínském kongresovém centru čekají návštěvníky inspirativní přednášky, setkání s odborníky a zajímavými osobnostmi, diskuse a především DESIGN, KTERÝ POMÁHÁ. Svou vstupenku v 1. vlně můžete ulovit do 30. 3. 2022.
pokračovanie článku

Nové logo Sazka

Spoločnosť Sazka po skoro tridsiatich rokoch zmenila logo. Novú identitu vytvorilo britské štúdio Sherrman Blunt.
pokračovanie článku

Výhercu knihy spoznáme zajtra!

Správne odpovede aj s informáciou o každóm logu si môžete pozrieť tu. Výhercu knihy Super Graphic: A Visual Guide to the…
pokračovanie článku

Káva od výmyslu na jednom plagáte

Plagát je fascinujúcim médiom. Presne vymedzený priestor sa dá využiť na tisíc spôsobov. Tak, že vždy môže vzniknúť…