Skice a wireframy on-the-go s novou appkou od Adobe

Adobe nedávno vydalo novú aplikáciu s názvom Adobe Comp CC. Nejde však o celkom horúcu novinku – aplikácia sa objavila už na minuloročnom Adobe Max. Vtedy ešte ako koncept niesla názov Project LayUp. Dôležitejšie než samotný názov je samozrejme to, čo vlastne aplikácia dokáže.

V skratke možno povedať, že pomocou nej môžete vytvárať layouty pre print, web i mobilné zariadenia. A to takpovediac za behu – priamo na obrazovke vášho iPadu.

Jednotlivé prvky ako obrázky, nadpisy, textové bloky, či tvary jednoducho umiestnite pomocou niekoľkých pohybov prstov na displeji. Aplikácia sa javí ako efektívne a jednoduché riešenie pre skicovanie a tvorbu wireframeov pre vyššie spomínané kategórie.

Rozpracovaný koncept môžete dokončiť v jednom z desktop programov. Záleží na vás, ktorý preferujete, a od projektu, na ktorom práve pracujete. Na výber teda máte menovite InDesign CC, Photoshop CC a Illustrator CC.

Aplikácia je zároveň prvou spomedzi mobilných, ktorým vo výbave nechýba kompletný TypeKit katalóg. Z neho je možné čerpať kvalitné fonty pre textovú zložku práce.

screen480x480-1screen480x480-2

Potešiť môže aj update, ktorý sa chystá. 360 Degree Workflow zabezpečí do budúcna plynulý prenos veci medzi aplikáciami – všetko vďaka novému formátu Compound Document Format – univerzálnemu pre Adobe desktop i mobilné appky.

Export je možné robiť vo vektorových súboroch do Photoshopu či Ilustrátoru s presnosť 1:1 pixel.

Adobe Comp CC si môžete bezplatne stiahnuť TU. Viac informácii o aplikácii nájdete na tomto odkaze. Alebo aj v nasledovnom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

MockUp knihy za 13 dolárov!

Na graphicriver nájdete aktuálne aj vydarené prezentačné zábery kníh. Ak teda hľadáte kvalitný mockup na predstavenie nového titulu,…