Logo pre World Expo 2025 získava rozpačité reakcie

Symbol, ktorý má reprezentovať svetovú výstavu v japonskej Osake, je podľa autorov vyjadrením “nádhery života”. Mnohí v ňom však vidia aj čosi celkom odlišné.

Niečo unikátne

Grafický dizajnér Tamotsu Shimada, ktorý stojí za dizajnom loga, postavil svoj koncept na nepravidelnom zoskupení červených kruhov. Tvar má predstavovať reťaz DNA a tým aj spomínanú nádheru života. Medzi kruhmi nimi možno vidieť päticu, ktorú spája spoločný prvok. Ten je odkazom na staršie logo pre Expo 1970, ktorá sa konala takisto v Osake. Shimada podľa vlastný slov chcel vytvoriť niečo unikátne, čo rezonuje.

Rajčiny a gumička do vlasov

Dá sa povedať, že sa mu to podarilo. Logo si od svojho predstavenia začalo žiť svojim životom. Vďačí za to najmä tomu, že na prvý pohľad ľuďom evokuje množstvo asociácií. Niektorí vidia paradajky, gumičku do vlasov, či očká ako z animovanej rozprávky. Internety stihli zaplniť aj fotky z nejednej kuchyne, kde sa ašpirujúci kitchen directori pokúšali replikovať tak trochu netradičné logo vo forme koláču či inej kreácie.

 

Ak dáme na záver vtipy bokom, japonský portál venujúci sa lokálnemu umeniu, dizajnu a kultúre Spoon & Tamago, logo chváli ako dizajn na prvý pohľad zvláštny, avšak skvelý a zapamätateľný na mnoho rokov dopredu. Dá sa (minimálne v prvej časti) nesúhlasiť?

zdroj: The Guardian

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vtipné blahoželania známych celebrít

Faye Finney vytvoril ilustrácie, ktoré sú pekné a vtipné a hlavne sú dizajnované pre milovníkov nepredvídateľného umenia, ilustrácií a dizajnu.
pokračovanie článku

Studio Allotment přivedlo značku ginu k naprosté dokonalosti

O londýnské, velmi oceňované agentuře Allotment nebylo už dlouho slyšet. O to víc nás teď potěšila jejich brilatní práce pro značku Shivering Mountain Gin – ručně vyráběný prémiový gin pocházející z oblasti Peak District.