Ach, tie obaly – V. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie, ak je navyše zaujímavý, či dokonca vtipný. Vtedy zaručene upúta pozornosť zákazníka hľadajúceho medzi regálmi. Prečítajte si najnovšiu časť seriálu o prácach, ktoré predstavujú zaujímavé príklady vydareného obalového dizajnu.

 

Poilu paintbrushes

Tento kúsok bude možno niektorým z vás už známy, ale stojí za to si ho pripomenúť. Balenie pozostáva z jediného kúsku lepenky na ktorej je vytlačená tvár. Do tohto obalu sa následne vložia dva štetce, jeden veľký a druhý menší, ktoré vytvoria ilúziu fúzov a brady. Niektoré zo štetcov boli dokonca farbené pre efekt rozdielnych odtieňov.

beards

 

TeaPee

Opäť príklad toho, že skvelé dizajny nemusia vznikať iba v hlavách skúsených dizajnérov. Tento vytvorila študentka dizajnu Sophie Pépin. Inšpiráciu čerpala z kultúry domorodých Američanov a ich nomádskeho spôsobu života. Dekoratívne ornamenty, ktoré zdobia stany sú zároveň otvorom, cez ktorý možno vybrať vrecká čaju. Pekné.

teapee

 

Parmesan Pencil

Povýšiť rutinnú, a v podstate nezaujímavú, činnosť na niečo zábavné. Aj to je jedna zo schopností skvelého dizajnu. Strúhanie syru môže byť celkom nuda. Prečo sa teda pritom nezabaviť? S dizajnom od nemeckej agentúry Kolle Rebbe to nie je problém. Stačí ich syrovú ceruzku vložiť do strúhacej časti balenia a o chvíľu máte na tanieri parmezánové piliny.

parmesanpencil

 

Noté

Obal pre slúchadlá ako sa patrí. Pritom nejde o nič komplikované. Stačí len trošku inak namotať kábel na plátok kartónu a je to. Teda, niežeby to napadlo každému. Veľmi pekný nápad, kedy samotný produkt priamo odkazuje na vec, ktorá sa nám v mysli vynorí ako prvá. Slúchadlá rovná sa nota rovná sa hudba :). Poznámka na záver – osobne sa mi viac páči klasická kombinácia čiernych slúchadiel a bieleho podkladu.

14headphone

 

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť