Ach, tie obaly – V. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie, ak je navyše zaujímavý, či dokonca vtipný. Vtedy zaručene upúta pozornosť zákazníka hľadajúceho medzi regálmi. Prečítajte si najnovšiu časť seriálu o prácach, ktoré predstavujú zaujímavé príklady vydareného obalového dizajnu.

 

Poilu paintbrushes

Tento kúsok bude možno niektorým z vás už známy, ale stojí za to si ho pripomenúť. Balenie pozostáva z jediného kúsku lepenky na ktorej je vytlačená tvár. Do tohto obalu sa následne vložia dva štetce, jeden veľký a druhý menší, ktoré vytvoria ilúziu fúzov a brady. Niektoré zo štetcov boli dokonca farbené pre efekt rozdielnych odtieňov.

beards

 

TeaPee

Opäť príklad toho, že skvelé dizajny nemusia vznikať iba v hlavách skúsených dizajnérov. Tento vytvorila študentka dizajnu Sophie Pépin. Inšpiráciu čerpala z kultúry domorodých Američanov a ich nomádskeho spôsobu života. Dekoratívne ornamenty, ktoré zdobia stany sú zároveň otvorom, cez ktorý možno vybrať vrecká čaju. Pekné.

teapee

 

Parmesan Pencil

Povýšiť rutinnú, a v podstate nezaujímavú, činnosť na niečo zábavné. Aj to je jedna zo schopností skvelého dizajnu. Strúhanie syru môže byť celkom nuda. Prečo sa teda pritom nezabaviť? S dizajnom od nemeckej agentúry Kolle Rebbe to nie je problém. Stačí ich syrovú ceruzku vložiť do strúhacej časti balenia a o chvíľu máte na tanieri parmezánové piliny.

parmesanpencil

 

Noté

Obal pre slúchadlá ako sa patrí. Pritom nejde o nič komplikované. Stačí len trošku inak namotať kábel na plátok kartónu a je to. Teda, niežeby to napadlo každému. Veľmi pekný nápad, kedy samotný produkt priamo odkazuje na vec, ktorá sa nám v mysli vynorí ako prvá. Slúchadlá rovná sa nota rovná sa hudba :). Poznámka na záver – osobne sa mi viac páči klasická kombinácia čiernych slúchadiel a bieleho podkladu.

14headphone

 

 

zdroj: creativebloq.com

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadáme Brand designera – daren&curtis

Brand designer by mal byť človek, ktorý dokáže vymyslieť a nakresliť logo a celkovú identitu, či už pre novú firmu…
pokračovanie článku

Očakávaný plugin Social Kit Pro je tu!

PSD Cleaner, CSS Hat, PNG Hat, Pictura či Subtle Patterns. To je len zlomok užitočných pluginov, ktoré má…
pokračovanie článku

Pozrite si novú vizuálnu identitu Minsku

Dvojmiliónové mesto, ktoré bolo založené ešte v roku 1067, je dnes dynamickým transportným, kultúrnym a vedeckým centrom. Teda aspoň podľa…