Pohyblivá inšpirácia špeciál: Oceňovaný Braček Jelenček má online premiéru

Dnes pre vás máme tip na unikátny projekt, ktorého premiéru môžete sledovať online práve dnes!

Film, ktorý je zároveň magisterskou prácou Zuzany Žiakovej, vznikol na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Snímka vám ponúkne známu ľudovú povesť ale pretkanú surrealizmom a snovými výjavmi.

Bábkový film stihol získať aj viacero ocenení (okrem iného čestné uznanie na Fest Anča alebo Tvorivú prémiu národných cien za filmovú a televíznu tvorbu IGRIC). Predviedol sa na festivaloch v Portugalsku, Rumunsku či Južnej Kórei.

Výroba filmu trvala od nápadu po uvedenie takmer dva roky. Výsledkom je 12 minútový animovaný film o láske a smrti, inšpirovaný ľudovým príbehom. Príbehom o bračekovi a sestričke, ktorí si spokojne nažívajú v chalúpke na kraji lesa. Dovtedy, kým do ich života nevstúpi smrť. Rozhodnú sa ujsť, lenže pred smrťou niet úniku. Iba ak… Môže čistá súrodenecká láska rozdúchať iskričku súcitu v ľadovom srdci samotnej kráľovnej Smrti?

Ak vás zaujíma aj pozadie vzniku, odporúčame aj toto krátke video. Priblíži vám ako vznikali bábky, kulisy aj celý film. Záber po zábere.

Päť rokov po predstavení filmu prichádza čas aj na voľnú online projekciu. Ako to teda v príbehu dopadne si môžete už dnes o 20:00 pozrieť online na Vimeu alebo naživo na FB stránke filmu.

zdroj: FB Braček Jelenček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Plagáty oslavujú – Helvetica má 60

Svetoznáme písmo tento rok oslavuje úctyhodný vek. Preto sa v štúdiu Husmee rozhodli vytvoriť sériu plagátov, ktoré si pripomínajú…