PNG Hat – plugin, ktorý vám uľahčí sliceovanie Photoshop dokumentov

Predstavte si, že by bolo exportovanie vrstiev z Photoshopu ešte jednoduchšie. Dá sa to. S novým pluginom od Source, ktorý sa volá sa PNG Hat. Ak chcete vedieť, čo skrýva v klobúku, určite čítajte ďalej!

Ako najjednoduchšie vytiahnuť vrstvu z Photoshopu? Vyberiete si tú, ktorá vás zaujíma a zvolíte možnosť exportovať, a máte to. PNG Hat to však vie urobiť aj sám. Plugin totiž automaticky uploaduje veci na server. Vďaka definovanej HTML/CSS šablóne môžete svoje vizuály takpovediac lepiť priamo do kódu. Jednoduchšie? Určite.

V klobúku sa toho skrýva viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ponúka taktiež výbornú kompresiu, Base64 encoding, preview výstupu, či uploadovanie na server.

Menšie a rýchlejšie

Ale v rovnakej kvalite. Optimalizácia môže pomôcť nielen rýchlejšiemu načítavaniu webstránky, ale tiež zachovaniu maximálnej možnej kvality obrázku. Tvorcovia doplnku PNG Hat preto vybrali tie nástroje, ktoré spolu vytvárajú najlepší možný výsledok procesu kompresie. V porovnaní s Photoshopom zmenší tento plugin veľkosť súborov až o 60% viac.

Base64 encoding

Funguje tak, že namiesto viacerých server requestov stačí urobiť jediný. Nahradíte tak všetky malé obrázky base64 vláknami, ktoré budú linkované priamo z PNG Hat. Viac o tom nájdete na stránke pluginu.

Copy&Paste

Prechod z Photoshopu môže byť tiež o trochu menej otravný. Náhľad i vlastnosti obrázku máte k dispozícii pre okamžité prilepenie do kódu.

Všetky veľkosti

Jeden obrázok. Toľko potrebujete, ak máte PNG Hat. Stačí si zvoliť požadovaný rozmer a následne zmenšiť či zväčšiť vektorové tvary podľa predstáv.

Spoľahlivý upload

Zabudnite na pomalých FTP klientov. S doplnkom od Source môžete nahrávať vaše exporty priamo na server, takže je ihneď k dispozícii online. Všetko rýchlo a spoľahlivo.

Pozrite si krátke predstavenie pluginu vo videu a navštívte aj jeho domovskú stránku.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InPreflight – predtlačová príprava pre InDesign

InPreflight, ktorý pochádza zo štúdií Zevrix Solutions je výkonným multi-tool pre predtlačovú prípravu súborov vytvorených v InDesigne. Okrem toho…
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU s Europapier Slovensko

Spoločnosť Europapier Slovensko spolu s partnermi pripravili opäť raňajky plné čerstvých noviniek a vizuálnych lahôdok z oblasti reklamy, marketingu, médií, print…
pokračovanie článku

V práci si radšej šlofíka nedávajte

Pán The Orange Duke, ako ho volajú, bol prichytený pri čine! Zaspal v práci hneď druhý deň po tom, čo tam…