PLDA – efektívny spôsob vyraďovania PDF súborov

Konica Minolta, ktorá je známa predovšetkým v oblasti tlače, ponúka ku svojim produkčným tlačiarňam softvér PLDA. Ten slúži na efektívne vyradenie PDFiek pri hárkovej montáži. Funguje ako plugin pre program Adobe Acrobat.

paleta

Užívateľovi ponúka viacero užitočných funkcií, ako napr. vyradenie kópií či rôznych strán na hárok, okamžitý náhľad tlačového tasku alebo ukladanie predvolieb a tvorba šablón. Rozhranie PLDA je kompletne lokalizované v českom jazyku. Plugin možno využívať v rámci Acrobatu, kde ho nájdeme v sekcii ‘Nástroje’.

plda

Hlavný ovládací panel PLDA má niekoľko častí. V prvej možno zvoliť spôsob vyradenia, v druhej presne rozmiestnenie vyradených prvkov na hárku (vrátane voľby formátu papiera) a v rámci tretej časti si môžete uložiť vami zvolené propozície ako predvoľbu pre budúce projekty.

hot folders

Zaujímavou funkciou tohto pluginu sú tzv. Hot Folders, po česky ‘Automatizované složky’. Ide o automatizáciu procesu vyradenia, ktorá vám ušetrí naozaj mnoho času. Hot Folder vznikne vytvorením systémovej zložky. Samozrejme, aby všetko správne fungovalo, je potrebné zosynchronizovať toto umiestnenie s PLDA pluginom v Adobe Acrobat.

To je možné cez možnosť ‘Pridať složku’. Následne ešte treba zvoliť žiadanú predvoľbu, ktorú sme vytvorili v minulosti. Teraz už stačí len pridať do takto prepojenej zložky PDF súbor a vyradenie prebieha automatizovane v reálnom čase na pozadí. V zložke, ktorá je zosynchronizovaná s PLDA, sa nachádza folder s názvom ‘Out’. V ňom nájdeme vyradený hárok už vo formáte PDF.

Autori ponúkajú cenovo zvýhodnenú akademickú licenciu, ktorá je určená pre všetky vzdelávacie inštitúcie. Zároveň je tu možnosť pre majiteľov starších verzií uplatniť si 50 % zľavu na upgrade svojho softvéru. PLDA je možné vyskúšať aj ako demoverziu počas štrnástich dní. Cena plnej verzie je 9 990 Kč bez DPH. Cena pre Slovensko je stanovená na 399 €. Plugin je kompatibilný s Windows i MAC OS.

Videoukážky vyraďovania

vyradenie na SRA3

 

vyradenie na A4

vyradenie na A4 na rozrez

 

Viac informácií o plugine PLDA nájdete na: www.plda.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Britanica

Dizajnér: Santi ReyVydavateľ: Santi Rey podrobné informácie o fonte | kúpiť font