Plagát k novému filmu Wesa Andersona ukrýva množstvo zaujímavých detailov

Vizuál vznikol v produkcii ilustrátora Javiho Aznareza a je až po strechu zaplnený postavami nového filmu aj drobnosťami, ktoré odkazujú na konkrétne momenty.

Viac z pozadia vzniku plagátu a o príbehu, ktorý prezentuje, odhalila dvorná dizajnérka Erica Dorn.

“Film je o týždenníku, ktorý pôvodne začínal ako nedeľná príloha amerických novín Liberty, Kansas Evening Sun. Neskôr sa stal renomovanou publikáciou, pôsobiacou vo vymyslenom francúzskom meste Ennui-sur-Blasé. Príbeh filmu sa sústredí na šéfredaktora a jeho milovaných novinárov.”

Javi Aznarez mal na starosti tvorbu všetkých obálok fiktívnych vydaní fiktívneho periodika a vo filme si aj zahral. Jeho ruka slúžila ako dvojník pre herca, ktorý stvárnil ilustrátora z French Dispatch. Wes Anderson sa rozhodol, že chce, aby aj plagát k filmu zdieľal estetiku obálok časopisu a preto bola voľba autora jasná.

Oproti obálkám filmového magazínu je plagát omnoho detailnejší. Okrem množstva postáv, ktoré stoja v popredí, obsahuje aj odkazy na francúzske scenérie. Nechýbajú mopedy či ikonická dodávka Citroën, ktoré frčia okolo kaviarní. Detailov je tam samozrejme omnoho viac a my vám necháme to potešenie zoomovať a hľadať :)

Pokiaľ ide o pomyselnú predlohu filmového magazínu, The New Yorker má v Andersonovi verného čitateľa. Režisérova zbierka obsahuje zviazané vydania, ktoré siahajú až do 40. rokov minulého storočia.

zdroj: It’s Nice That

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadáme ilustrátorov

Aká je úroveň slovenských ilustrátorov? Majú dosť práce? Dokážu reagovať na zadanie a zvládnuť zákazku? Potrebuje printový magazín dobré…
pokračovanie článku

Set Mockupov vín za 22 dolárov

Na portáli Creative Market aktuálne môžete nájsť aj tento set prezentačných vizuálov, ktoré vám dobre poslúžia pri práci…