Paris 2024 – nové logo olympiády je plné odkazov

Nadchádzajúca letná olympiáda, ktorá sa uskutoční vo francúzskej metropole, predstavila svojú novú tvár. Dizajn symbolu v sebe kombinuje hneď tri ikonické elementy.

Jedno logo, mnoho odkazov

Logo tvarom odkazuje na medailu, ktorá je stelesnením myšlienky dosiahnuť to najlepšie. Podľa tvorcov z Royalties Ecobranding, v ňom zároveň stvárnili plamene, ktoré sú jasnou asociáciou s olympijským ohňom. A do tretice pri lepšom pohľade sa z negative space vynorí abstraktný portrét ženy. Má ísť o Marianne, francúzsky národný symbolu známy v celom svete. Tak, to bude asi všetko čo sa v novom logu nachádza. :)

Prvýkrát majú obe logá rovnaký symbol – rozdiel bude iba v doplnkovom symbole pre Olympiádu a Paralympiádu

Chce to trochu (alebo trochu viac) fantázie, aby ste v symbole videli práve Marianne, ale je netypickým krokom siahnuť po takto konkrétnom odkaze. Obvykle sme zvyknutí na rôzne abstraktné, bezrodové symboliky, ktoré majú pojať veľké myšlienky olympiády.

Flexibilné riešenie

Na druhú stranu štylizácia so súčasným strihom účesu (ktorý samozrejme je daný aj prepojením s plameňmi) je celkom zaujímavá a navyše – kruhový základ loga dáva predpoklady na jednoduché ohýbanie v aplikáciách na rôzne formáty. Dobre funguje aj negative space, kedy pri nenáročnom preostrovaní pekne vidno všetky možné symboliky loga.

Okrem samotného loga identitu tvorí aj custom písmo s plnou paletou rezov pre čo najväčšiu prispôsobiteľnosť podmienkam. Má zároveň svojský vzhľad, inšpirovaný Art Deco, ktoré dosiahlo svoj vrchol práve na posledných olympijských hrách v Paríži v roku 1924.

Viac o novej idenite si môžete pozrieť na webe olympiády.

 

 

zdroj: paris2024.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mapa Bardejova a regiónu horného Šariša

Mapy sme vytvorili tak, aby boli čo najzrozumiteľnejšie a zároveň vhodné pre všetky vekové kategórie. Obálku sme navrhli v štýle piktogramov,…