Písmo poskladané z bicykla!

Typografia. Odvetvie dizajnu, ktoré si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a odhodlania. Niekedy si však treba od vyslovene praktických projektov treba “uletieť” aj k niečomu menej tradičnému. Ako v prípade tohto projektu. 

Jeho autorom je Marcel Piekarski – CG a motion dizajnér pôsobiaci v Londýne. Kombináciou 3D znakov a súčiastok známych z bicykla vytvoril písmo, ktoré už na prvý pohľad zaujme. Keď sa však písmenká dajú do pohybu, je písmo ešte pôsobivejšie.

Prvý znakom, ktorý Marcel vôbec navrhol bolo B. B ako bicykel. Jednoduché. Menej jednoduché už bolo vytváranie samotných písmen. Tie vznikali postupne v Cinema 4D a následne ožívali v After Effects. Náročné bolo aj zosúladenie pracovného a voľného času s časom na projekt.

Ako možno tipujete podľa mena, autor sa do Londýna prisťahoval z Varšavy, aby absolvoval VFX kurz. Následne pôsobil vo viacerých tamojších štúdiách, až aktuálne zakotvil v experimentálnom kreatívnom štúdiu FutureDeluxe.

bde20d34698035.56dad4be5bfba

Jednotlivé znaky

Ak sa vám páči písmo Type – Cycle, možno by ste chceli vidieť viac z práce Marcela Piekarskeho. Nech sa páči – jeho Behance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Naj MyFonts písma roka 2015 I.

Portál MyFonts nedávno zverejnil rebríček najobľúbenejších písiem uplynulého roka. Pri jeho zostavovaní bolo dôležité najmä to, ako sa…