Písmo poskladané z bicykla!

Typografia. Odvetvie dizajnu, ktoré si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a odhodlania. Niekedy si však treba od vyslovene praktických projektov treba “uletieť” aj k niečomu menej tradičnému. Ako v prípade tohto projektu. 

Jeho autorom je Marcel Piekarski – CG a motion dizajnér pôsobiaci v Londýne. Kombináciou 3D znakov a súčiastok známych z bicykla vytvoril písmo, ktoré už na prvý pohľad zaujme. Keď sa však písmenká dajú do pohybu, je písmo ešte pôsobivejšie.

Prvý znakom, ktorý Marcel vôbec navrhol bolo B. B ako bicykel. Jednoduché. Menej jednoduché už bolo vytváranie samotných písmen. Tie vznikali postupne v Cinema 4D a následne ožívali v After Effects. Náročné bolo aj zosúladenie pracovného a voľného času s časom na projekt.

Ako možno tipujete podľa mena, autor sa do Londýna prisťahoval z Varšavy, aby absolvoval VFX kurz. Následne pôsobil vo viacerých tamojších štúdiách, až aktuálne zakotvil v experimentálnom kreatívnom štúdiu FutureDeluxe.

bde20d34698035.56dad4be5bfba

Jednotlivé znaky

Ak sa vám páči písmo Type – Cycle, možno by ste chceli vidieť viac z práce Marcela Piekarskeho. Nech sa páči – jeho Behance.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Trienále plagátu Trnava 2015

Galéria Jána Koniarka v Trnave dňa 3.9. 2015 o 17.00 v Kopplovej vile slávnostne otvára 9. ročník medzinárodnej súťaže plagátov TPT 2015. Výstava…
pokračovanie článku

Lifetime predplatné fotobanky Scopio za 29 dolárov!

Fotobanka, ktorá prináša denne aktualizovaný obsah a možnosť využívať dostupný materiál bez ďalších poplatkov, aktuálne ponúka predplatné za špeciálnu…
pokračovanie článku

Intenzívny workshop kaligrafie – Brush pen IV.

Intenzívny workshop kaligrafie – Brush pen je zameraný na kaligrafiu písanú kaligrafickou štetcovou fixkou (brush pen). 29. septembra 2018,…