Písmo inšpirované banánovou šupkou

Je to presne päťdesiat rokov, čo začala spoločnosť Chiquita ako prvá lepiť na banány 2,7 centimetrové označenia. Modro-žltá slečna Chiquita nosiaca klobúk tvorený z ovocia sa stala svetoznáma. Počas polstoročia sa na banánoch vystriedalo niekoľko nálepiek, okrem iných aj tie propagujúce Olympijské hry v Moskve 1980. Snáď každý z nás si už niektorú z nich prilepil na chladničku a nájdu sa aj zberatelia. Práve pre takých, ale nie len pre nich, prišla nedávno najznámejšia banánová spoločnosť s nezvyčajným fontom.

Stojí za ním brazílsky grafický dizajnér a návrhár písiem Yomar Augusto, ktorý kreatívnym využitím banánových šupiek vytvoril písmo Nana Serif. Každé písmeno abecedy sa objavilo dočasne namiesto základného motívu na banánoch po celej Európe. Vo videu máme možnosť zhliadnuť celý proces vzniku aj s Yomarovým komentárom.

Toto však nie je prvá inovácia od americkej spoločnosti Chiquita. Pred tromi rokmi sa pokúsila o rebranding loga. Obnoviť alebo ozvláštniť logo mal grafický dizajnér DJ Neff so svojím tímom. Do rebrandingu boli však zapojení aj samotní spotrebitelia, ktorí cez program na oficiálnej stránke banánového gigantu mohli tvoriť vizuály podľa ľubovôle. Jedinou podmienkou ostalo zachovanie modro-žltej farebnosti. Táto požiadavka stála aj na začiatku dvadsaťpäť finálnych nálepiek tvorených Dj Neffom. Slečna Chiquita bola vystriedaná modernými komiksovými postavičkami s jasným cieľom – osloviť mladšiu generáciu.

 

2wggcbo

 

98y39y

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe MAX príde aj do Európy

Tento rok sa v júni uskutoční obľúbená Adobe konferencia. Premiérovo v európskom vydaní.
pokračovanie článku

Konference propojí DESIGN a MARKETING

Už za necelý měsíc se ve zlínském Velkém kině setkají odborníci z oblasti marketingu a designu.  Návštěvníkům Konference, která bude…
pokračovanie článku

InDesign tutorial 01: Nový dokument a vrstvy

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…