Pekná rozprávková knižka, ktorá čaká na šťastný koniec – O koníčkovi Budíčkovi

Vydať knihu nemusí byť nemožné. Nie je to však ani celkom jednoduché. Je preto skvelé, že existujú možnosti, ako svoj cieľ dosiahnuť. Tak, ako sa o to snažia tvorcovia rozprávkovej knižky pre celú rodinu O koníčkovi Budíčkovi.

Autorom rozprávky o Budíčkovi, koníčkovi, ktorý budil celú rodinu, ale ochorel a už budiť nemohol, je Tomáš Ďurovka. Obrázky pre jeho knižku vytvorila ilustrátorka Alžbeta Kováčová.

Alžbeta sa živí ako dizajnérka a ilustrátorka. Má za sebou pôsobenie vo viacerých reklamných agentúrach, medzi ktoré patrí napríklad Wiktor Leo Burnett, Apple Pie Advertising či Komplot. Zároveň je členkou ASIL (asociácia slovenských ilustrátorov) a hlavnou oblasťou jej tvorby predstavuje ilustrácia, ktorej cieľovou skupinou sú deti. V roku 2005 získala za študentskú prácu cenu Najkrajšia kniha Slovenska.

Tomáš je textárom a zároveň spevákom bratislavskej skupiny Med. Okrem spevu píše (nielen texty pesničiek :)) a prevádzkuje sieťotlačovú dielňu Pekné tričko. Rozprávky, ktoré Tomáš napísal, ste si mohli prečítať aj vo víkendovej prílohe denníka SME.

otvorena kniha vizualizacia_1 otvorena kniha vizualizacia_3 otvorena kniha vizualizacia_2

Nakuknite dnu

Projekt tejto dvojice môžete nájsť na startovac.cz, kde sa snažia podobne, ako je to zvykom na svetovom Kickstarter, získať potrebnú finančnú základňu pre realizáciu. Knižku vydáva vydavateľstvo Virvar s využitím vlastných prostriedkov. Čo chýba, zháňajú Tomáš s Alžbetou na startovači. Sľubujú, že ak vyzbieraná suma presiahne cieľ, zvyšné peniaze pôjdu na tlač ďalších pekných kníh.

Okrem knižky môžete za príspevok dostať aj niečo viac – textilnú tašku Tomášovej výroby s motívom inšpirovaným rozprávkou a/alebo ilustráciu z knihy vo formáte A4 s podpisom.

taska_KB A3 poster

www.startovac.cz/projekty/o-konickovi-budickovi/

zdroj: startovac.cz

2 comments
  1. Je to velmi, velmi podarena praca a tiez priznavam, ze kniha sa mi velmi paci. Chcem sa este opyat na vase skusenosti a to kolko si uctujete alebo je mozne si vypytat za zalomenie, sadzbu knihy, normostrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Fonty slovenských autorov – Outliner

Outliner je písmo navrhnuté špeciálne pre fungovanie s obrysovými líniami. Jeho základom bolo monospace písmo Monoxil (zadarmo tu), ktoré…
pokračovanie článku

Font dňa – Facto

zľava 70% do 7. decembra